Emine’nin kaçırılması davasında bir kişi tutuklandı

Burdur’da dört yıl önce evlilik vaadiyle kandırdıkları yüzde 60 zihinsel engelli 16 yaşındaki Emine Bakan’ı gece kulübü ve birahanelerde çalıştırıp alıkoydukları, 12 gün sonra da başka bir birahaneye götürürken trafik kazasında ölümüne neden oldukları iddia edilen 5 kişiden biri olan E.T. hakkında, tutuklamaya yönelik yakalama kararı çıkarıldı

29 Mayıs 2017, Pazartesi 16:28
A A
Emine’nin kaçırılması davasında bir kişi tutuklandı
Burdur Çavdır'da oturan yüzde 60 zihinsel engelli Emine Bakan, 21 Ekim 2013 tarihinde, babasının yanına gideceğini söyleyerek evden çıktı.

Ancak Emine Bakan’dan bir daha haber alınamadı. Bir anda ortadan kaybolan Emine Bakan’ı bulamayan ailesi, polise kayıp başvurusunda bulundu.


BİRAHANEDE TUTULDUĞUNU ÖĞRENDİLER


Polis ve ailesi genç kızı her yerde ararken, yapılan soruşturma kapsamında zihinsel engelli kızın evlenme vaadiyle E.T. tarafından kaçırıldığı belirlendi. 53 yaşındaki baba Şakir Bakan, kızının Afyonkarahisar’ın Dazkırı İlçesi’nde bir birahanede tutulduğunu öğrendi. Baba Bakan, soluğu Dazkırı’da aldı, ancak kızını bulamadı.


 

GECE KULÜBÜNE GÖTÜRÜLÜRKEN KAZADA ÖLDÜĞÜ HABERİ GELDİ


Zihinsel engelli Emine Bakan, ortadan kaybolduktan 12 gün sonra Denizli’nin Baklan İlçesi Konak Mahallesi yakınlarında, içinde bulunduğu otomobilin kaza yapması sonucu hayatını kaybetti. Baba Şakir Bakan ile anne Ayşe Bakan, kızları Emine Bakan’ın iddiaya göre bir gece kulübüne E.D.’nin kullandığı otomobille götürüldüğü sırada kazanın yaşandığı ve hayatını kaybettiğini öğrendi. Kazadan E.D. hafif yaralı olarak kurtuldu. Kızlarının kazada öldüğü haberini alan Bakan çifti, yaşadıkları acının ardından cenazeyi teslim alıp, toprağa verdi.
 

HUKUK MÜCADELESİ BAŞLATTILAR


Evlenmek vadiyle kızlarının kaçırıldığı, birahanelerde çalıştırıldığını ve gece kulübüne satıldığını iddia eden Bakan çifti, hukuk mücadelesi başlattı. Kazayla ilgili, Baklan’da adliye olmadığı için Çal ilçesindeki Asliye Ceza Mahkemesi’nde açılan davada, ailenin kız kaçırma, cinsel istismar ve hürriyetinden yoksun bırakma iddiaları üzerine görevsizlik kararı verildi. Dava, yeni iddialarla Denizli 4’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’ne taşındı. Kazada hayatını kaybeden zihinsel engelli Emine Bakan’ı kaçırdığı, alıkoyduğu, taksirle ölümü neden oldukları ve çocuğu fuhuşa sürüklediği iddiasıyla B.A., E.T., E.D., Y.G. ve H.G. hakkında dava açıldı. Davanın geçen 23 Mayıs’ta görülen ikinci duruşmasında yazılan talimatların sonuçlarının beklenmesi ve yeni taleplerin alınması için 19 Eylül’e ertelendi.
 

TUTUKLAMA KARARI ÇIKARILDI


Davanın ikinci duruşmasına katılan Aile ve Sosyal Politikalar Denizli İl Müdürlüğü avukatı tarafından yapılan taleplerin duruşma sonrasında değerlendirilmesi sonucunda ara celse yapıldı. 24 Mayıs’taki ara celsede, vefat eden Emine Bakan’ın yüzde 60 engelli, yaşının 18’den küçük olması, suça karşılık gelen ceza miktarı ve kaçma ihtimali gözönüne alınarak sanıklardan E.T. hakkında tutuklamaya yönelik yakalama kararı verildi. Suçun niteliği gereği davadaki 5 sanığa ayrı ayrı avukat tayin edilmesine de karar veren mahkeme, duruşmayı daha önce belirlenen 19 Eylül tarihine erteledi.
 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.