Emine Teyze'nin ihtiyaçları karşılanıyor

Emine Teyze'nin ihtiyaçları karşılanıyor

Emine Teyze'nin ihtiyaçları karşılanıyor

20 Ağustos 2021, Cuma 15:17 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

 

ANTALYA (DHA) - ANTALYA Büyükşehir Belediyesi'nin tüm birimleriyle seferber olduğu Manavgat yangını felaketinde evini kaybeden Emine Şen'e, Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek'in söz verdiği yardımlar yapılıyor. Emine Teyze'nin yanan evinin eşyaları ile ilaçları teslim edildi.
Manavgat'ın Ulukapı mahallesi Yukarıbayır mevkiinde yaşayan 65 yaşındaki Emine Şen, yangın felaketinde evini kaybetti. Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, yangın bölgesinde inceleme bulunurken karşılaştığı Emine Teyze'ye geçmiş olsun dileklerini iletti ve bir ihtiyacı olup olmadığını sordu. Emine Teyze, Başkan Böcek'ten eşya ve alamadığı ilaçları konusunda destek olunmasını istedi.
EŞYA YARDIMI YAPILDI
Başkan Muhittin Böcek, sosyal ve sağlık ekiplerine talimat vererek Emine Şen'in ihtiyaçlarının giderilmesini istedi. Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı ekipleri, Emine Teyze'nin geçici olarak yerleştiği, su ve kanalizasyon alt yapısı ASAT tarafından yapılan konteyner evinin eşyalarını temin etti. Koltuk, buzdolabı, çamaşır makinesi, tüp, gıda, koltuk değneği gibi eşyaları teslim edilen Emine Teyze'nin küçükbaş hayvanları için de yem ve saman desteği verildi.
İLAÇLARI TESLİM EDİLDİ
Başkan Böcek, Emine Teyze'nin ilaçlarını temin ettirip, evine kadar gönderdi. Antalya Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı'nda görevli Dr. Zeynep Toktaş ve hemşire Ceren Göncü, Emine Teyze'yi muayene edip, ilaçlarını teslim etti.
Başkan Muhittin Böcek'e teşekkür eden Emine Şen, “Başkanımızı Allah başımızdan eksik etmesin. Sağ olsun, ilaçlarım çok pahalı, devlet tarafından da karşılanmadığı için almakta zorlanıyordum. Başkanımız ilaçlarımı da eşyalarımı da gönderdi. Teşekkür ediyorum" dedi.

FOTOĞRAFLI

 

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Çocuklardan göz yaşartan Manavgat klibi