Emlak Konut Dubai'de Türk piyasasını anlatıyor

Emlak Konut Dubai'de Türk piyasasını anlatıyor

Emlak Konut GYO, dünyanın en önemli gayrimenkul ve mimarlık buluşmalarından biri olarak kabul edilen Dubai’deki ‘Cityscape Global 2017’deki yerini aldı.

14 Eylül 2017, Perşembe 15:30 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Şirket, Körfez yatırımcılarına Türkiye konut piyasasının avantajlarını anlattı. Fuarın ardından Cityscape Global 2017’yi değerlendiren Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum, gayrimenkul sektöründe dış pazarlara açılmanın ve global arenada ülkemizin tanıtımının önemine dikkat çekti.

Cityscape Dubai’nin gayrimenkul sektörünün birçok karar vericisini aynı anda biraraya getirdiğini dile getiren Murat Kurum, “Bildiğiniz gibi Cityscape Global sektörün önemli sahnelerinden biri ve Emlak Konut olarak biz de bu sahnede uzun bir süredir varız. Bu senede Körfez yatırımcılarına projelerimizi anlatıp ülkemizi tanıttık. Burada ülkemizde son dönemde konut sektöründe sağlanan devlet eliyle teşvikler ve bu sektörün oyuncularının elini taşın altına koymasıyla birlikte yatırımcıya sağlanan cazip fırsatların daha geniş kesimlere duyurulup özellikle yabancı yatırımcıya yönelik tanıtım ve bilgilendirme faaliyetlerini gerçekleştirmeye çalıştık. Bu bağlamda Dubai’de Ortadoğu ve Avrupa ülkelerinde ofis açma çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor. Tüm Türk şirketlerimiz burada yabancı gruplarla ve yatırımcılarla iletişim halinde olarak, kendi markasını, Türk inşaat sektörünün gücünü, potansiyelini ve özgüvenini uluslararası platforma taşıdı” dedi.  

PROJELER ARD ARDA

İç pazarda da yoğun bir dönemden geçtiklerine değinen Murat Kurum, “Son dönemde yoğun bir tempodan geçiyoruz. Haziran ve Temmuz aylarında gerçekleştirdiğimiz ihalelerle 11 milyar liralık bir değer oluşturma başarısı gösterdik. Ardından Ağustos’ta ölçeği kadar sunduğu yaşam ile de ayrı bir yere konumlandırdığımız Küçükçekmece’de 1 milyon metrekarelik arazi üzerinde mahalle konseptiyle hayata geçirmeyi planladığımız “Bizim Mahalle” projemizin ihalesini duyurduk. Ardından Eylül’de bugüne kadar 13 bin bağımsız bölüm, alt yapı, sosyal donatı alanları inşa ettiğimiz Başakşehir’de şimdi de içerisinde ofis, dükkan, otel, spor alanları, hayvanat bahçesi, biyolojik gölet gibi bir çok sosyal donatıyı da içerisinde bulunduran büyük metropollerde görmeye alışık olduğumuz dev Şehir Parkını Kuzey Yakası’nı duyurduk. Burada da akıllı ofislerin satışlarına birkaç gün önce başladık. Eylül ayı içerisinde Ankara Saraçoğlu’nda yapacağımız dönüşüm hamlesinin de ilk adımlarını atacağız. Saraçoğlu mahallesini geçmişine uygun olarak projelendireceğiz. Ayrıca önümüzdeki günlerde şirket bünyesindeki Florya arsasının ihale edilmesiyle birlikte emlak konut 15 milyar TL’lik hedefine çok yaklaşmış olacak ve sene sonuna doğru açacağı yeni ihalelerle sene başında koyduğu hedefini yakalayacak” bilgilerini paylaştı.


YENİ KAMPANYA GELİYOR

Emlak Konut GYO’nun, önümüzdeki birkaç gün içinde şirket çatısı altındaki yüklenicilerin başlatacağı yeni bir kampanyası olacak. 14 Eylül – 31 Ekim tarihlerinde geçerli olacak kampanya konut alıcılarına yüzde 5 peşinat ile konut sahibi olma imkanı sağlıyor. Yüzde 5 peşinat, yüzde 15 satıştan 1 yıl sonra kalan yüzde 80’lik kısım ise anlaşmalı bankalardan çekilecek kredi esasına dayanıyor ve ilk taksit ödemeleri Ocak 2019’da başlıyor.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Halkbank'tan kadın girişimcilere 100 bin TL destek