Emniyet müdürlüğü bahçesinde patlama!

Kahramanmaraş Emniyet Müdürlüğü bahçesindeki poligonda saat 14.09'da patlama oldu. Patlamada 1'i ağır 6 kişi yaralandı

06 Haziran 2014, Cuma 14:22
A A

Emniyet Müdürlüğü bahçesinde bulunan kapalı atış poligonunda, bir arıza gidermek için yapılan kaynak çalışması sırasında biriken barut gazı patladı. Patlamanın ardından poligondan dumanlar yükselirken 4 polis, bir bekçi ve 1 işçi yaralandı.
Azerbaycan Bulvarı’ndaki Kahramanmaraş Emniyet Müdürlüğü’nün bahçesinde bulunan yer altındaki kapalı atış poligonunda, bir arıza gidermek için yapılan sıcak kaynak çalışması sırasında biriken barut gazının sıkışması sonucu saat 14.09’da  patlama meydana geldi. Patlamanın şiddetiyle Emniyet Müdürlüğü’ndeki bazı camlar kırılırken bahçeden de dumanlar yükseldi.

YOL TRAFİĞE KAPATILDI

Patlamanın ihbarıyla olay yerine çok sayıda sağlık, itfaiye, doğalgaz ve arama kurtarma ekibi sevk edildi. Polisler, olayın ardından Emniyet Müdürlüğü’ne çıkan bütün yolları trafiğe kapattı. Sağlık ekipleri, patlamanın ardından poligonda bulunan ve vücutlarında yanık oluşan 1 başkomiser, 3 polis memuru ve 1 işçiyi dışarı çıkararak hastanelere götürüldü. İtfaiye ekipleri ise patlamanın ardından poligondaki küçük çaplı yangını müdahale ederek söndürdü. Hastanelerde tedaviye alınan 5 yaralıdan 3’ü ilk müdahale sonrası Gaziantep’e sevk edildi.
Olayın ardından Kahramanmaraş Valisi Şükrü Kocatepe ve diğer yetkililer, bölgede inceleme yaptı.

TELSİZDEN KAN ANONSLARI YAPILDI

Patlama sonrasında sağlık görevlilerinin yaralıları hastanelere taşımasının ardından polis telsizinden kan anonsları yapıldı. Anonslar üzerine hastanelere giden polisler, yaralı meslektaşlarına kan verdi.
Bu arada doğalgaz şirketinin ekipleri de bölgeden geçen gaz akışını kapatarak dozerlerle Emniyet Müdürlüğü bahçesinde kazı yaptı.

VALİLİK YAZILI AÇIKLAMA YAPTI
"Saat 14.09’da İl Emniyet Müdürlüğü hizmet binası bahçesinin altında bulunan kapalı silah atış poligonunda, bir arızayı gidermek üzere kaynak yapma çalışması esnasında, muhtemelen biriken barut gazının patlaması sonucu 1 başkomiser, 1 polis memuru, 1 emniyet ve mahalle bekçisi ve 1 teknisyen yardımcısı olmak üzere 4 personel yanık biçiminde yaralanmıştır. 2 polis memuru ve 1 teknisyen yardımcısı da olaya müdahale ederken dumandan etkilenmişlerdir."

DHA- Mücahit YOLCU


 

 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.