Emniyet Müdürü Alper: Adli ve idari tahkikatlar başlatılmıştır

Emniyet Müdürü Alper: Adli ve idari tahkikatlar başlatılmıştır

24 Haziran 2019, Pazartesi 17:54
A A
Emniyet Müdürü Alper: Adli ve idari tahkikatlar başlatılmıştır

Mustafa ÖNDOĞAN/ BESNİ(Adıyaman), (DHA)- ADIYAMAN Emniyet Müdürü Metin Alper, Besni ilçesinde, trafikte yol vermediği için 2 polis memuru tarafından dövüldüğü iddia edilen kamyon şoförü Abdullah Özoğlu (41) ve yakınları ile görüştü. Alper, gerekli adli ve idari tahkikatlar zaman geçirilmeden başlatıldığını söyledi.

Cumartesi günü Besni- Gaziantep karayolunun 15'inci kilometresinde meydana geldi. Abdullah Özoğlu yönetimindeki 02 DV 372 plakalı iş makinesi yüklü kamyon, aynı yöne giden ve plakası öğrenilemeyen iki araç tarafından önü kesilerek durduruldu. Araçlardan inen M.Y. ve M.T.A. kendilerine yol vermediği iddiasıyla Abdullah Özoğlu ile tartışmaya başladı. Tartışmanın büyümesi üzerine M.Y. ve M.T.A., Özoğlu'nu tekme, tokat ve sopalarla dövdü. Yaralanan Özoğlu, ihbar üzerine olay yerine sevk edilen sağlık ekipleri tarafından Besni Devlet Hastanesi’ne götürüldü. Başından ve vücudunun çeşitli yerlerinden yaralanan Abdullah Özoğlu, buradaki müdahalenin ardından hayati tehlikesi bulunduğu gerekçesiyle Adıyaman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevk edilerek tedavisi yapıldıktan sonra taburcu edildi.

Adıyaman Emniyet Müdürlüğü'nde görevli polis memurları M.Y. ile M.T.A., ifadeleri alınmak üzere İlçe Emniyet Müdürlüğü'nde ifadelerinin ardından adliyeye sevk edildi. Adliyeye sevk edilen M.Y. ile M.T.A., savcılık tarafından serbest bırakıldı.

'ADLİ VE İDARİ TAHKİKATLAR ZAMAN GEÇİRİLMEDEN BAŞLATILMIŞTIR'

Emniyet Müdürü Metin Alper, bugün kavgada yaralanan Abdullah Özoğul ve yakınlarını makamında ağırladı. Alper, Abdullah Özoğul'a geçmiş olsun dileklerinde bulunarak yaşanan olaydan dolayı duyduğu üzüntüyü dile getirdi.

Olayla ilgili adli ve idari tahkikatlar zaman geçirilmeden başlatıldığını belirten Alper, "Yaşanan bu elim hadiseden dolayı, personelim ve şahsım adına sizden ve vatandaşlarımızdan özür diliyorum. Konu ile ilgili gerekli adli ve idari tahkikatlar zaman geçirilmeden başlatılmıştır. Şahsım ve personelim dün ve bugün olduğu gibi yarında halkımız ve vatanımız için hizmet üretmeye devam edeceğiz. Bu tarz olaylar yaşanmaması için personelimize gerekli hizmet içi eğitimler verilmekte ve gerekli uyarılar yapılmaktadır" dedi.

Abdullah Özoğul ise yaşanan olaydan dolayı üzüntü duyduğunu, polisi ve devleti çok sevdiğini, olayın tüm emniyet teşkilatına mal edilmemesi gerektiğini belirtti.

FOTOĞRAFLI

Sıradaki haber yükleniyor...