Önceki Fotolar

'Emniyetin Lara Croftu', mermi sesiyle müzik yapıyor

Antalya Emniyet Müdürlüğü Atış Poligonu'nda görevli polis memuru Nisa Aydın (42), hedefi tek seferde 12'den vurması nedeniyle meslektaşları tarafından 'Emniyetin Lara Croftu' olarak anılıyor. İşini sanata döken Aydın, atış yaparken mermi seslerinden müzik yapıyor.

20 Mayıs 2019, Pazartesi 11:25 Son Güncelleme:
A A

Kadın erkek fark etmeden herkese eşit ve aynı eğitimi verdiklerini anlatan Nisa Aydın, kadınların erkekler kadar başarılı işler çıkardığını söyledi. Aydın, tek el atışlarda çok sayıda ödül aldığını da belirterek, "Tek elde atışlarım iyi olduğu için arkadaşlarım 'Lara Croft' diye hitap ediyor. Çok mutlu oluyorum böyle dediklerinde. Mesleğimi aşkla sevgiyle yapıyorum. Mesleğimi bir sanat haline getirmeye çalışıyorum. Müziğin ruhunu da mermilere yansıtıyorum. Kendi çapımda mermiyle müzik yapmaya çalışıyorum" diye konuştu.

8 BİN PERSONEL 3 AYDA SIFIRLANIYOR

8 BİN PERSONEL 3 AYDA SIFIRLANIYOR

Polis memurlarının silah ya da tabanca kullanımının en üst düzeyde olması için çabalayan Nisa Aydın ve 14 kişilik ekibi, her gün farklı gruplara eğitim veriyor.

Sabah erken saatlerde atış poligonuna gelen polis memurlarına önce teorik ardından pratik eğitim veriliyor. 'Kuru eğitim' olarak adlandırılan eğitimde polislere yeni teknikleri anlatan Aydın, sayıları 100'ü bulan personele uygulamalı eğitim yaptırıyor.

 Atışların kusursuz olması ve kas hafızasının gelişmesi için defalarca eğitim yapan personelin attığı her merminin hedefi bulması, dosta güven düşmana korku veriyor.

İl Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı 8 bin personel 3 ay gibi kısa bir zamanda tamamen eğitim alarak tekrar başa dönüyor.

 Yıl içerisinde eğitimler her türlü hava koşulunda hız kesmeden devam ediyor.

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Yıllardır kesmediği sakalına değer biçti, satılığa çıkardı