Emre Belözoğlu'nun başarısı Diego Simeone'nin Atletico'suna dayanıyor

Çiçeği burnunda teknik direktörü Emre Belözoğlu, kariyerinin ilk 5 maçında 13 puan toplayıp hiç yenilmeyerek iyi bir başlangıç yaptı. Fenerbahçe ile şampiyonluk kovalayan Emre'nin sırrı ise Diego Simeone ve Atletico Madrid'e dayanıyor. Emre 2012 yılında Atletico Madrid'e transfer olmuş ve kısa bir süre Simeone ile çalışmıştı.

28 Nisan 2021, Çarşamba 12:56 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Fenerbahçe teknik direktörü Emre Belözoğlu, takımına en uygun sistemi kısa sürede buldu ve meyvelerini topladı. 5 maçta 13 puan alarak şampiyonluk yarışına dahil olan Fenerbahçe, Belözoğlu yönetiminde henüz mağlubiyet görmedi.

Emre Belözoğlu, Fenerbahçe'de benimsediği sistemin köklerini ise eski hocası Diego Simeone'den alıyor. 2012-2013 sezonu devre arasında Atletico MAdrid'e transfer olan ve yarım sezon boyunca Simeone ile çalışan Emre, Arjantinli teknik adamdan çok etkilendi.

Oyun planında Jose Sosa'ya büyük önem veren Emre, Sosa'nın da eski bir Simeone öğrencisi olmasından dolayı oyuncuyla oldukça kolay anlaşıyor. 2013-14 sezonunda Simeone ile çalışan Sosa, Atletico Madrid’de şu anda Fenerbahçe’de olduğu gibi bol orta saha alternatifi ve benzer stilde oyuncularla beraber oynuyordu.

Simeone 2012-2014 arası dönemde Koke, Mario Suarez, Arda Turan, Raul Garcio, Gabi ve sonrasında Saul Nigez gibi orta saha oyuncularının hepsini bir arada kullanıyordu. Orijini orta saha olan bu oyuncular hücumda birlikte genişleyip defansta birlikte daralıyordu. 

Fenerbahçe'de de Sosa, Gustavo, Ozan, İrfan Can, Pelkas, Mert Hakan gibi isimlerin hepsi orta saha oyuncusu ve beraber oynuyorlar. Özellike Sosa, Emre Belözoğlu ile asıl rolüne kavuştu ve kendini buldu. Simeone'nin oyununa göre en büyük fark ise sert pres ve fizik kalite. Belözoğlu, uygun fizik yüklemesini yapmak için henüz fırsat bulamadı.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Fenerbahçe Jean-Pierre Nsame ile ilgileniyor