'En büyük üçüncü köprü'ye Tayyip Erdoğan'ın ismi verilebilir'

'En büyük üçüncü köprü'ye Tayyip Erdoğan'ın ismi verilebilir'

Ulaştırma, Denizcilik Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, Türkiye'nin üçüncü büyük asma köprüsünde yaptığı incelemenin ardından Adıyaman Valiliğini ziyaret etti. Elvan "Recep Tayyip Erdoğan isminin köprüye verilmesinin uygun olacağını düşünüyoruz" dedi

07 Ocak 2015, Çarşamba 17:11 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Elvan, Kahta ilçesi ile Şanlıurfa’nın Siverek ilçesini birbirine bağlayan Türkiye’nin üçüncü büyük asma köprüsünde yaptığı incelemenin ardından Adıyaman Valiliğini ziyaret etti.

Valilikte onur defterini imzalayan Elvan, gazetecilere ziyaretine ilişkin açıklamada bulundu. Nissibi köprüsünde yaptığı incelemeden sonra vatandaşların köprünün ismi konusunda yoğun talebi bulunduğunu vurgulayan Elvan, şunları kaydetti:

"Oradaki vatandaşlarımızın köprünün ismi konusunda yoğun bir talebi söz konusu. Özellikle köprünün isminin Sayın Cumhurbaşkanımızın isminin verilmesini ısrarla dile getirdiler.

Biz bunu Sayın Cumhurbaşkanımıza aktaracağız. Eğer kendisinin de uygun görmesi halinde köprüye Recep Tayyip Erdoğan isminin verilmesinin uygun olacağını düşünüyoruz." 

Nissibi köprünün trafiğe açılmasıyla birlikte, Adıyaman’ın ulaşımda iyi bir konuma geleceğini vurgulayan Elvan, bölge illerini birbirine bağlayacak köprüyle kentin gelişmesi ve ticaretinde önemli bir kavşak haline geleceğine işaret etti.

Elvan, bakanlık olarak bölgenin tıkanan tüm damarlarının açılması noktasında, ulaşım ve iletişimde gerekli altyapı çalışmalarını büyük ölçüde tamamladıklarını, bundan sonraki süreçte de bölgenin gelişimine yönelik önemli projeleri hayata geçirmeye devam edeceklerini sözlerine ekledi. 

AA

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Düzce'de bulundu! Tam 800 metre