En çok ağlatan 10 animasyon filmi

Çocukların sömestır aktivitesinden fazlası anlamına gelen animasyon filmlerine hak ettikleri değeri vermek gerekiyor. Evden çıkamadığımız şu günlerde, evdeki zamanı daha anlamlı kılacak, en çok ağlatan 10 animasyon film.

27 Mart 2020, Cuma 16:50 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Wall-E (2008)

Wall-E (2008)

Dünya'yı terk eden insanlar tarafından unutulduktan sonra, uzun yıllar boyunca gezegende yapayalnız yaşayan ve bu süre içinde çöp tasnifiyle uğraşan robot WALL-E, günün birinde EVE adlı çok güzel bir arama robotuyla karşılaşır ve hayatı aniden yepyeni bir anlam kazanır. WALL-E’ye, aralarında bir hamamböceği ile bozuk robotlardan oluşan kahraman ruhlu bir topluluk yer aldığı birbirinden ilginç karakterler eşlik ediyor.


 Sevimli Canavarlar (2001)

Sevimli Canavarlar (2001)

Canavarlar Dünyası adlı kendilerine has bir diyarda yaşayan ve enerji toplamak için arada bir insanların bulunduğu ortamlara gelmek zorunda kalan canavarların öyküsünü anlatıyor. Sully (ses: John Goodman) günün birinde kazara küçük bir kızı da Canavarlar Dünyası'na getirince, tek gözlü arkadaşı Mike (ses: Billy Crystal) başta olmak üzere tüm canavarlar dehşete kapılıyor. Çünkü Canavarlar Dünyası'ndaki inanışa göre insanlar toksik etki yapıyorlar ve küçük kızın varlığı onlar için bir salgın hastalık tehdidi anlamına geliyor...

Ters Yüz (2015)

Ters Yüz (2015)

Babasının yeni işi nedeniyle Amerika'nın orta kesiminden San Francisco'ya taşınan Riley, yeni ortamına uyum sağlamakta güçlük çeker. Yeni yaşamındaki çalkantılar duygu merkezinde bir krize neden olmuştur. Neşe, olaylara olumlu yanından bakmaya çalışsa da diğer duygular yeni şehir, okul ve yaşama karşı farklı reaksiyonlar gösterir.

Oyuncak Hikayesi 2 (1999)

Oyuncak Hikayesi 2 (1999)

Andy'nin tatil için bir kovboy kampına gitmesi sonucunda oyuncakları kendi başlarına kalırlar. Kafasını ilginç oyuncaklar toplamaya takmış Al McWhiggin adlı bir oyuncak koleksiyoncusunun Woody'i kaçırmasıyla birlikte olaylar gelişmeye başlar.

Hadi Gidelim (2020)

Hadi Gidelim (2020)

Komedi türündeki animasyon filmi “Onward” iki elf kardeşin dünya üzerinde hiç sihir kalıp kalmadığını merak etmeleri üzerine çıktıkları macerayı anlatıyor. Filmde Tom Holland çekingen küçük erkek kardeş Ian Lightfoot’a sesiyle hayat verirken; Chris Pratt ise büyük erkek kardeş Barley Lightfoot’u seslendirecek

Yukarı Bak (2009)

Yukarı Bak (2009)

Hayatı boyunca yaşamak istediği macera hayalini gerçekleştirmek için evine binlerce balon bağlayıp Güney Amerika'nın vahşi doğasına doğru yolculuğa çıkan 78 yaşındaki baloncu Carl Fredricksen'ın hikayesinin anlatıldığı yeni bir komedi. Ancak Carl, yolculuğa başladıktan sonra en büyük kabusunu da yanında götürmekte olduğunu fark eder: fazlasıyla iyimser, doğa kaşifi 8 yaşındaki Russel'ı.

Coco (2017)

Coco (2017)

12 yaşındaki Miguel'in en büyük kahramanı efsanevi Meksikalı gitarist Ernesto de la Cruz'dur. Ancak Cruz hayatını kaybetmiştir ve Miguel'in onunla tanışma imkanı yoktur. Her gün onun şarkılarını dinleyen Miguel günün birinde ünlü müzisyenin gitarını bulur. Ancak gitarı çalması onu bir anda Ölüler Diyarı'na götürüverir. 


 Dumbo (2019)

Dumbo (2019)

Bir sirk sahibi olan Max Medici; eski yıldız Holt Farrier ve çocukları Milly ile Joe'yu, büyük kulakları nedeniyle alay konusu olan yavru fil Dumbo'nun bakımını üstlenmeleri için işe alır. Ancak bakıcılarının, Dumbo'nun büyük kulakları sayesinde uçabilen bir fil olduğunu keşfetmesiyle sirk büyük bir ilgi toplar ve muhteşem bir gelişme kaydeder. 

Kayıp Balık Nemo (2003)

Kayıp Balık Nemo (2003)

Dünyaya gelir gelmez annesini kaybeden Nemo'yu babası büyütür. Artık İlkokul çağına geldiğinde babasının ilgisinden sıkılmaya başlar. Bir süzgeci küçük olduğu için babası Okyanusta yüzmeyi Nemo' ya yasaklamıştır. Bir gün Nemo, okyanusta yüzebileceğini ve o sırada yüzeyde duran cisme dokunabileceğini iddaa eder ve kendini bir anda bir insanın ellerinde bulur.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder