En çok kitap okuyan çocuklar ödüllendirildi

En çok kitap okuyan çocuklar ödüllendirildi

Edirne’de 55’inci Kütüphane Haftası, İl Halk Kütüphanesi’nde düzenlenen programla başladı. Hafta kapsamında "En Çok Kitap Okuyan Okuyucu" ödülleri sahiplerini buldu

25 Mart 2019, Pazartesi 17:41 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU

İl Halk Kütüphanesi’ndeki programa Kütüphane Müdürü Semra Dönmez, kamu kurum ve kuruluş temsilcileriyle çok sayıda öğretmen ve öğrenci katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'yla başlayan programda "En Çok Kitap Okuyan Okuyucu" ödülleri verildi. Bu kapsamda Kutay Alabaş, Kuzey Aras Dural, Ada Budak ve Okyanus Ayaz ödül almaya hak kazandı.

Ödülleri vermek için sahneye gelen Edirne Çocuk Hakları Derneği Başkanı Nebahat Çavuş, çocukların kitap okumalarını teşvik etmek için çalışmalar yaptıklarını ifade ederek, "Kütüphanelerde çok okuyan çocuklarımızın olduğunu duyunca çok mutlu olduk. Onlara okuduğu kitapları özel hissetmeleri için isimlerinin yazılı olduğu bir mühür hediye ediyoruz.

Okudukları kitaplara bundan sonra isimlerinin yazılı olduğu mührü basacaklar. Hiç kitapları karışmayacak. Kendilerine ait kitapları olacak. Elle yazmalarına gerek kalmayacak, çok özel bir hediye ömür boyu kullanmalarını diliyorum. Okumak kadar yazmanın da önemli olduğunu belirtmek için çocuklarımıza birde defter hediye ettik. Çocuklarımıza bol okumalı ve yazmalı bir yaşam diliyorum" şeklinde konuştu.

Olgay GÜLER/ EDİRNE,(DHA)


Sıradaki haber yükleniyor...