En çok Taylor Swift sattı

En çok Taylor Swift sattı

2019'da en çok albüm satışı yapan şarkıcı Taylor Swift (30) oldu. Taylor Swift’in Ağustos 2019’da çıkardığı ‘Lover’ isimli albüm, ocak 2020 verilerine göre; dünya çapında 5 milyondan fazla sattı. Listede Ed Sheeran ikinci, Post Malone üçüncü sırada yer aldı. 2019’un en parlayan isimlerinden Bilie Eilish dördüncü, Queen grubu beşinci oldu.

04 Mart 2020, Çarşamba 08:51 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Pop efsanesi Taylor Swift, ikinci kez yılın küresel kayıtlarda birinci seçildi. Yakın zamanda yedinci stüdyo albümü Lover ile iyi bir çıkış yakalayan 30 yaşındaki Taylor Swift, 2014'te çıkardığı 1989 isimli albümüyle de dünya çapında en çok satan albüm olmuştu. Taylor Swift'in yakın arkadaşı olan ve 2017 Reputation albümü ile 2012'deki Red albümünde düet yapan Ed Sheeran, en iyi küresel albüm sanatçısı listesinde ikinci sırada yer aldı. Swift'in geçen yıl Ağustos ayında piyasaya sürülen Lover albümü 10'dan fazla ülkede bir numaraya çıktı. Albümdeki şarkıların çoğunun sözleri Taylor Swift'e ait. Sanatçı, albümdeki London Boy şarkısını erkek arkadaşı Joe Alwyn'e ithaf etti.

Ed Sheeran listede 2'nci oldu.

Taylor Swift'in 16 şarkılık albümde kanserle savaşan annesi Andrea için de  'Soon You'll Get Better' (Yakında iyileşeceksin) isimli bir parça var.

Drake

Rapçi Drake, daha önce 2016 ve 2018'de küresel anlamda en çok satış yapan sanatçı unvanına sahipti. Şimdi bu unvanı, Taylor Swift ile paylaşıyor.

Post Malone listede 3'üncü oldu.

Dünya çapında en çok satış albümler listesinde 4'üncü sırada genç şarkıcı Billie Eilish yer alıyor.

En çok küresel sayış yapan albüm listesinin ödülleri, Uluslararası Fonografik Endüstri Federasyonu (IFPI) tarafından veriliyor. Ödül, bir sanatçının dünyadaki başarısını hem fiziksel hem de dijital platformlarda yansıtıyor.

Dünya çapında en çok satış yapan 10 albüm

  1. Taylor Swift
  2. Ed Sheeran
  3. Post Malone
  4. Billie Eilish
  5. Queen
  6. Ariana Grande
  7. BTS
  8. Drake
  9. Lady Gaga
  10. The BeatlesSıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Hollanda'nın dünyaca ünlü müzesi Van Gogh Müzesi bir günlüğüne güzellik salonu oldu