En genç vali Erzincan'a geldi

Son kararname ile Erzincan'a atanan ve görevdeki valiler arasında en genç vali olan 42 yaşındaki Abdurrahman Akdemir, kente gelerek göreve başladı

27 Mayıs 2013, Pazartesi 18:33
A A

Son kararname ile Erzincan’a atanan ve görevdeki valiler arasında en genç vali olan 42 yaşındaki Abdurrahman Akdemir, kente geldi. Vali Akdemir, "Gönüller yapmaya, gönüller kazanmaya geldik. Bir gün buradan ayrılıp giderken, geride hoş bir seda bırakabilirsek, gönüllerde bir tat bırakabilirsek, bu bizim için büyük bir mutluluk kaynağı olacak" dedi.

İçişleri Bakanlığı Genel Sekreterliği görevindeyken Erzincan’a vali olarak atanan Abdurrahman Akdemir, bugün havayoluyla kentte geldi. Vilayet önünde Vali Yardımcıları Abdullah Çiftçi, Mehmet Kurt, Ahmet Türköz, kaymakamlar, kamu kurum ve kuruluş müdürleri ile tanışan Vali Abdurrahman Akdemir, daha sonra polis mangasını selamladı. Makamına geçmeden hazırlanan kürsüde bir konuşma yapan Abdurrahman Akdemir, Erzincan’ı çok sevdiğini söyledi. Kaymakamlık yaptığı dönemlerde Erzincan’a sıkça geldiğine işaret eden Akdemir şunları söyledi:

"Allah nasip ederse bu onurlu göreve başlamış olacağız. Görüyorum ki Erzincan’ın her köşesine büyük gayret, büyük emek, büyük sevgi nakşedilmiş. İmkanları iyi değerlendirerek, Erzincan’ın yerel aktörleriyle birlikte, uyum, güven içerisinde bir sinerji oluşturarak Erzincan’ı çok daha ileriye taşımak için büyük gayret sarf edeceğiz.

Kamu hizmetlerini yürütürken, hukuka bağlı, insan haklarını saygılı, denetime açık, şeffaf, hesap verebilir ve her şeyden öncede vatandaş odaklı bir yönetim anlayışı içerisinde olacağız. Yine toplumun bütün kesimlerini kucaklayan, adil bir yönetim tavrı ve tarzı sergileyeceğiz. Erzincanlılardan bir şey istiyorum. Bana gönlünüzü açın. Çünkü biz Yunus Emre’nin değimiyle gönüller yapmaya, gönüller kazanmaya geldik. İnşallah bir gün buradan ayrılıp giderken, geride hoş bir seda bırakabilirsek, gönüllerde bir tat bırakabilirsek, bu bizim için büyük bir mutluluk kaynağı olacak."

Recep DEMİRCİ DHA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.