En güzel kapı süsü modelleri

Kapı süsü deyince aklınıza sadece dış kapı gelmesin, evinizin içerisinde yer alan kapılara da farklı süslemeler yaparak değişik bir konsept yakalayabilirsiniz. Kapı süsü yapılışı için birçok farklı örnekten faydalanabilirsiniz. Sevdiklerinizi şaşırtmayı ve ilginç hediyeler vermeyi seviyorsanız, kendi ellerinizle hazırlamış olduğunuz kapı süsleri el yapımı ile onlara değişik ve ilginç bir sürpriz yapabilirsiniz. İşte en güzel modeller...

11 Eylül 2018, Salı 16:08
A A
Çuvaldan Kapı Süsü

Çuvaldan Kapı Süsü

Çuvaldan kapı süsü nasıl olur sizce? Görüntü açısından son derece tarz duran bu kapı süsünden yapmak için ihtiyacınız olan tel bir çember, çuval kumaşı, elyaf, tahta çubuklar ve son olarak üzerine süsleme yapabilmek için dekoratif olarak kullanabileceğiniz objeler ve yapıştırmak için silikon. Öncelikle tel çemberin etrafına elyafları yerleştirerek üzerinden çuval kumaşı ile sabitlemeniz gerekiyor. Sabitleme işlemini silikon yardımı ile yapabilirsiniz. Son olarak tahta çubukları, çuval kumaşından çıkardığınız bir parça iple bağlayabilirsiniz. Kapı süsünüzün iskeleti artık hazır! Bundan sonra nasıl süslemek yapmak istediğiniz tamamen sizin hayal gücünüze kalmış. Örnekte gördüğünüz şekilde üzerine farklı objeler yapıştırarak değişik tasarımlara imzanızı atabilirsiniz.


Deniz Kabuklarından Kapı Süsü

Deniz Kabuklarından Kapı Süsü

Deniz kabuklarından oluşan bu şık kapı süsü ile evinizin dekoruna farklı bir hava katmaya ne dersiniz? Bunun muhteşem kapı süsü için ihtiyacınız olanlar esneyebilen dal parçaları, biraz file parçası ve bolca deniz kabuğu ve yapıştırıcı. Eğer balık figürleri veya deniz yıldızı gibi objelerden hoşlanıyorsunuz bunlarıda tasarımınıza son dokunuş olarak ekleyebilirsiniz. Deniz kabuğundan kapı süsü yapmak için; öncelikle esnek dalları yuvarlak bir şekle sokarak iple sabitlemeniz gerekli. Daha sonra üzerine file parçasını silikon yardımı ile yapıştırabilirsiniz. Son olarak deniz kabuklarını, file parçasının üzerine yapıştırarak kapı süsünüzün yapımı bitirmiş olacaksınız. Ek olarak üzerine balık, deniz yıldızı veya farklı objeler yapıştırarak son haline getirebilirsiniz.

Düş Kapanı Kapı Süsü Yapımı

Düş Kapanı Kapı Süsü Yapımı

Günümüzde sıkça gördüğümüz düş kapanı modelleri artık yerde var. Siz de evinizde düş kapanından yapılmış tasarım bir kapı süsü olsun istemez misiniz? Düş kapanından kapı süsü evinizin dekoruna ayrı bir hava katacaktır. Düş kapanı kapı süsü yapmak için ihtiyacınız olanlar; yuvarlak bir kasnak, kullanmadığınız bir dantel, kuş tüyleri, parçaları birbirine bağlamak için kalın bir ip,silikon ve son olarak istediğinize göre süsleme için kuru çiçekler. Öncelikle kasnağın içine yerleştirilen dantel parçasını kenarları gerilecek şekilde kasnağa sabitlemeniz gerekiyor. Daha sonra kuş tüylerini kasnağın alt bölümüne gelecek şekilde iplerle bağlayarak sabitleyebilirsiniz. Son olarak kuru çiçekleri silikonla yapıştırarak düş kapanı kapı süsünüze son şeklini verebilirsiniz. Bu muhteşem kapı süsüne tüm misafirleriniz bayılacak.

Bebek Odası Kapı Süsü

Bebek Odası Kapı Süsü

Yenidoğan bebeğinin odası için özel bir kapı süsü yapmak isteyen anneler bu örnekten yararlanabilir. Bulut şeklindeki kapı süsünün yapımı son derece kolay ve bir o kadar pratik. Bulut şeklinde yapacağınız kapı süsü için birkaç parça renkli keçe, bulut şeklinin içini doldurabilmek için bir parça elyaf ve sonrasından kenarlarından dikebilmek için iğne ve iplik gerekiyor. Öncelikle bulut şeklinde bir kalıp çıkararak, beyaz renkteki keçeyi dikme payı kalacak şekilde kalıba uygun olarak kesmeniz gerekiyor. Daha sonra bir tarafı açıkta kalacak şekilde, içerisine elyaf doldurarak dikim işlemine başlayabilirsiniz. Bulutunuzdan aşağıya sarkması için uçan balonlar veya yağmur damlaları şeklinde yer alan kalıplardan faydalanarak yine aynı işlemleri uygulayabilirsiniz.  Son olarak bulutun alt tarafına doğru sarkıtacağınız ipliklerin ucuna yağmur damlası veya uçan balonlardan oluşan şekilleri dikebilirsiniz. Yenidoğan bebeğinize özel olarak farklı ve tasarım kapı süsleri yapabilirsiniz.Nazar Boncuğundan Kapı Süsü

Nazar Boncuğundan Kapı Süsü

Nazar boncuğundan kapı süsü ile artık evinize hiç nazar değmeyecek. Nazar boncuğundan yapılan kapı süsleri hem çok şık duracak hem de evinizin ortamına ayrı bir hava katacak. Peki, nazar boncuğundan kapı süsü nasıl yapılır? Öncelikle biri ince, biri kalın olmak üzere iki adet dal parçasına ihtiyacınız olacak. Nazar boncukları ve diğer boncukları birbirine bağlayabilmek için bir parça çuval ipi. Öncelikle kalın dal parçasına büyük nazar boncularını çuval ipi ile sabitlemeniz gerekiyor. Yine aynı işlemi aşağıya doğru sarkan küçük boncuklar içinde yapmanız gerekli. Dilerseniz dal parçalarının arasına örgü veya dantel modeller ekleyerek tasarımınızı daha da farklılaştırabilirsiniz.


Odundan Kapı Süsü

Odundan Kapı Süsü

Günümüzde ahşap ürünler son derece revaçta. Siz de farklı bir tasarım yapmak istiyorsanız odundan yapılan kapı süsü tam size göre olabilir. Bunun için ihtiyacınız olan malzemeler; 2 adet aynı kalınlıkta odun, bir parça çuval kumaşı, silikon, biraz kuru dal ve süslemeleri için kuru çiçek. Öncelikle odunları aynı incelikle kesmeniz gerekiyor. Kestiğiniz odunları yan yana koyarak silikon yardımı ile yapıştırabilirsiniz. İlk sıradaki odunlar kuruduktan sonra aynı işlemi bir üst katmandaki odun parçaları için yine aynı şekilde tekrarlamanız gerekiyor. Odunların iyice yapıştığından emin olduktan sonra, üzerine çuval kumaşı ve kuru çiçeklerden oluşan son süslemeleri de yaparak, kapı süsünüzü hazır hale getirebilirsiniz.


Dallardan Kapı Süsü

Dallardan Kapı Süsü

Dallardan ve süs bitkilerinden kapı süsü yapmaya ne dersiniz. Son derece basit ve şık bir görünüme sahip olan dallardan yapacağınız kapı süsü ile evinize vintage bir görünüm sağlayabilirsiniz. Yapımı açısından son derece kolay bu kapı süsü ihtiyacınız olan şeyler; öncelikle kapı süsünün iskeletini yapabilmek için orta kalınlıkta 6 adet dal parçası, iskeletin üzerine sarmak için kolay esneyebilen dal parçaları, son olarak üzerini süslemek için mevsimine göre süs bitleri. Kapı süsünün iskeletini yapmak için öncelikle dal parçalarını kare şeklinde birleştirmeniz gerekiyor. Bunu isterseniz çuval ipi ile, isterseniz dal parçalarının kenarlarını keserek ve yapıştırarak yapabilirsiniz. Daha sonra esnek dal parçalarını kare iskeletin içerisine sarmanız gerekiyor. Son olarak elinizde bulunan süs bitkileri de dalların arasından geçirebilirsiniz. Dilerseniz tasarımınızın üzerine farklı objeler yapıştırarak son şeklini verebilirsiniz.Kozalaktan Kapı Süsü Yapımı

Kozalaktan Kapı Süsü Yapımı

Kozalak kapı süsü yapımı hem kolay hem de görüntü açısından son derece şık duruyor. Kozalaklardan oluşan kapı süsü yapımı için ihtiyacanız olan malzemeler tel bir çember, esnek ağaç dalları, küçük kozalaklar ve isteğinize göre son süslemeler için renkli yapraklar ve silikon. Tel çemberin etrafına esneyebilen ağaç dallarını sarmalısınız. Daha sonra tel çemberin etrafına doladığınız dalların üzerine renkli yaprakları ve kozalakları silikon yardımı ile yapıştırabilirsiniz. Dilerseniz mevsimine göre yetişen çiçeklerden veya süs bitkilerinden yapıştırarak tasarımınızı tamamlayabilirsiniz. Kozalaklardan yapmış olduğunuz son derece şık kapı süsünüz artık kullanıma hazır.


Keçeden Kapı Süsü Yapımı

Keçeden Kapı Süsü Yapımı

Keçe ile son zamanlarda yapılan birbirinden farklı objelere bir yenisi olarak kapı süsü eklendi. Peki keçeden kapı süsü nasıl yapılır? Yapımı açısından son derece kolay olan bu kapı süsü için ihtiyacınız olanlar; farklı renklerde keçeler, küçük boncuklar, vereceğiniz şekle bağlı olarak kalıp kağıtları, iğne ve iplik. Öncelikle kapı süsünüz için nasıl bir şekil istediğinize karar vermelisiniz. Birbirinden farklı kalıp seçenekleri içerisinde, örnek olarak sizin için bir kuş motifi seçtik. Kalıbınıza karar verdikten sonra kağıt üzerine çizerek, keçenizi bu kalıba yerleştirip şekli çiziniz. Daha sonra çizdiğiniz şekil üzerinden keçeyi özenle kesmelisiniz. Diğer renkli parçaları da kestikten sonra, birbirinden farklı rengarenk ipliklerle keçeleri üst üste dikmeye başlayabilirsiniz. Kuş şekli için verdiğimiz örnekte, kuşların gözleri için boncuk dikebilirsiniz. Son olarak bir yapıştırıcı yardımı ile kuşları ipe sabitleyebilirsiniz. Artık kuşlardan oluşan rengarenk ve eğlenceli bir kapı süsüne sahipsiniz.Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.