En güzel süper kahraman dizileri: 2022'de en çok izlenen ve sevilen süper kahraman dizileri

Herkesin en çok sevdiği film ve dizi türlerinin başında süper kahraman türleri gelmektedir. Süper kahraman temalı diziler son dönemlerde oldukça popüler hale gelmiştir. Bunda seri şekilde çekilen süper kahraman filmlerinin etkisi de oldukça çoktur. Bilinen veya yeni ortaya çıkan süper kahraman karakterleri ile çok güzel dizi yapımları ortaya çıkmaktadır.

06 Eylül 2021, Pazartesi 14:37 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
GOTHAM

GOTHAM

Gotham şehri Batman filmlerinde sıkça duyulan şehirlerden birisidir. Bu şehrin ön planda olduğu ve Batman'dan öncesinin anlatıldığı Gotham dizisi en çok izlenen süper kahraman dizilerinden birisi olmuştur.

Gotham dizisinde başkarakter James Gordon'dur. Bu karakter Polis Departmanı'nda çalışmaktadır ve Batman'e çıktığı yolda yardım edecektir. Şehirde suç oranı artmakta ve kötü adamlar her gün şehre zarar vermektedir. İnsanları da rahatsız eden bu kişileri durdurmak için James oldukça büyük bir mücadele verecektir.

THE PUNISHER

THE PUNISHER

'Cezalandırıcı' ismi ile daha önce filmi çekinen The Punisher dizi olarak da izleyicinin karşısına çıkmıştır. Çok sevilen karakterlerden birisi olan Frank Castle ailesinin intikamını almak için The Punisher ismi ile anılmaya başlamıştır. Bu karakter Marvel evreninde ait bir karakter olarak bilinmektedir. Dizinin son derece başarılı olduğu dikkat çekmektedir.

THE FLASH

THE FLASH

Olağanüstü koşma yeteneğine sahip olan Barry Allen karakteri ile ilerleyen dizide heyecan ve aksiyon her an hissedilmektedir. Adalet Birliği (Justice League) filminde de görülen bu karakter oldukça çok sevilmektedir. Çünkü koştuğu zaman gözle görülme şansı yoktur.

Barry Allen karakteri bir laboratuvarda çalışırken yaşanan patlama neticesinde hızlı koşma yeteneğine sahip olur. Bu yeteneğini iyilik için kullanmaya karar verir. Bunun sonucunda birbirinden heyecanlı maceralara atılacaktır. The Flash dizisi 2022 tarihine gelindiğinde en çok izlenen diziler arsında yer almaktadır.

LOKİ

LOKİ

Marvel dünyasının kötü süper kahramanlarından olan Loki diğer kötü karakterlere göre oldukça çok sevilmektedir. Avengers filmlerinde bazen kötülük yapan bazen ise iyilik yapan bu karakter 2021 tarihinde ilk sezonu ile izleyicinin karşısına çıkmıştır.

Loki dizisinde Loki karakterine odaklanılmaktadır. Loki, Tesseract taşını alarak Yenilmezlerin elinden kaçar. Ancak geldiği evrende yakalanır ve akıl almaz bir maceraya başlar. Loki'yi yakalayan kişiler kendilerine zarar veren bir Varyant ile mücadele ettiklerini söyleyerek Loki'yi kullanırlar. Loki'nin ise planları oldukça farklıdır. Dizide oldukça ilgi çeken karakterler bulunmaktadır.

THE FALCON AND THE WINTER SOLDIER

THE FALCON AND THE WINTER SOLDIER

Falcon ve Kış Askeri karakterlerini Yenilmezler serisinde sıklıkla görmüştük. Bu karakter üzerine dizi yapmak ise oldukça iyi bir fikirdi. Bu fikir ile birlikte The Falcon and the Winter Soldier dizisi ortaya çıkmıştır.

Sam ( The Falcon ) ve Bucky ( Kış Askeri ), Thanos'un dünyayı yok etmek için verdiği mücadele sonrasında biraraya gelmiştir. Dünya'da yeni bir düzen ortaya çıkmaktadır. Sam ve Bucky ise Kaptan Amerika'nın kalkanı ile ne yapacaklarını bilemezler. Dizinin heyecan ve aksiyon dolu bir yapım olduğu görülmektedir.

SUPERGIRL

SUPERGIRL

Supergirl dizisi fantastik ve bilimkurgu türünde bir dizidir. Dizinin en çok izlenen süper kahraman dizilerinden olduğu bilinmektedir. Kara Zor-El karakteri Superman'in kuzenidir. Kripton gezegeninde yaşanan bir patlama sonrasında dünyaya gelen Kara, Supergirl karakterine hayat verecektir. 

Süper güçleri olan Supergirl oldukça güçlü ve yenilmesi zor bir karakterdir. Dizinin odağında olan bu karakter birçok maceraya atılacaktır. Tabi bu maceralar son derece zor olacaktır. Supergirl dizisi en sevilen süper kahraman dizilerinin ilk sıralarında gelmektedir. 

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER 400 yıllık tarihi mezarlık harabeye döndü