En iyi bilim kurgu dizileri - 2022'de en çok sevilen ve izlenen bilim kurgu dizileri

2022 yılında en çok sevilen dizi kategorileri arasında bilim kurgu dizileri yer aldı. Birbirinden güzel senaryoları ile izleyicileri büyüleyen bu diziler en iyi diziler ödülüne de layık görülmüştür. 2022 yılında izleyicilerin izleyici rekoru kırdığı bu diziler usta oyuncuların yer aldığı muhteşem bir kadroya sahip olan dizilerdir. En iyi bilim kurgu dizilerinin hangi diziler olduğunu merak eden kişiler de detaylı bir araştırma serüvenine katılmaktadır. En iyi bilim kurgu dizileri özellikle uluslararası olarak izleyicilerin belirlemiş olduğu oylardan olan IMDb puanı ile belirlenmiş olan dizilerdendir. En iyi bilim kurgu dizileri birçok kişinin tercih ettiği diziler haline gelmiştir. Aynı zamanda da sosyal mecralarda bu diziler paylaşılmaktadır.

13 Ekim 2021, Çarşamba 19:10 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
EN İYİ BİLİM KURGU DİZİLERİ - 2022'DE EN ÇOK SEVİLEN VE İZLENEN BİLİM KURGU DİZİLERİ

EN İYİ BİLİM KURGU DİZİLERİ - 2022'DE EN ÇOK SEVİLEN VE İZLENEN BİLİM KURGU DİZİLERİ

1) TRIBES OF EUROPA

1) TRIBES OF EUROPA

Bir netflix dizisi olan tribes of europa mutlaka izlenmesi gereken diziler arasında yer almaktadır. Tribes Of Europa dizisi 2021 yılında gösterime girmiş olan bir dizidir. 2021 yılında Netflix platformunda en çok sevilen dizilerin başında yer alan Tribes Of Europa dizisi fantastik olan bilim kurgu dizilerinden bir tanesidir. Tribes Of Europa dizisi 6.8 gibi yüksek IMDb puanına erişmeyi de başarmıştır. Tribes of europa dizisinin yönetmeni Philip Koch olup bu dizinin oyuncu kadrosunda Emillio Sakraya yer almaktadır.

2) AWAY

2) AWAY

2020 yılında gösterime girmiş olan bir bilim kurgu dizisidir. Bu dizinin teması tamamen uzayda geçmektedir. Bilim kurgu seven dizi izleyicileri en çok önerdiği diziler listesinde yer alan Away dizisi 6.6 IMDb puanına sahiptir. Tam olarak bütün sahneleri uzayda geçen Away dizisi bir Mars görevini anlatmaktadır. Mars görevi için yola çıkan uzaycıların maceralarını yansıtan Away dizisi izlenmeye değer olan bir dizi olarak karşımıza çıkmaktadır. Away dizisinin yönetmeni ise Andrew Hindreaker'dır.

3) SNOWPIERCER

3) SNOWPIERCER

Yine Netflix platformunda yayınlanan bir dizi olan Snowpiercer dizisi 2020 yılında gösterime girmiş bir dizidir. Snowpierces dizisi 6.9 gibi yüksek IMDb puanına sahip bir dizidir. Netflix platformunda birçok kişinin olumlu yorum yaptığı dizilerden olan Snowpierces dizisi dram ve gerilim dizi türlerine de örnektir. Bu dizinin başrol oyuncuları ise Josh Friedman ve Graeme Manson gibi usta oyunculardır.

4) THE STAND

4) THE STAND

Çok güzel bir senaryoya sahip olan bilim kurgu dizisidir. Ölümcül bir salgından dolayı dünya yok olmaya doğru gitmektedir. Bu salgın ise dünyanın bütün ülkelerini sarmıştır. Bundan dolayı hayatta kalmayı başaran ise çok az insan kalmıştır. Bu insanlar ise ölümcül salgından kurtulmanın yollarını aramaktadır. Çok sürükleyici bir dii olan The Stand dizisi Netflix platformunda da izlenebilmektedir. 2022 yılında da en çok sevilen dizilerin başında yer almaktadır.

5) UPLOAD

5) UPLOAD

IMDb puanı tam olarak 8.0 olan bir Netflix dizisidir. Upload dizisi 2020 yılında gösterime girmiş ve 2022'de de en çok sevilen dizilerin başında yer almayı başarmıştır. Bir bilim kurgu dizisi olan Upload dizisi sanal gerçekliği konu edinmiş bir dizidir. Nora ve arkadaşı olan Nathan'ın hayatını konu edinen bu dizi izlenmeye değer olan nadir dizilerden bir tanesidir. Upload dizisi içerisinde aynı zamanda komedi sahneleri de yer almaktadır. Dizinin yönetmeni Greg Daniels olup oyuncuları ise Andy Allo ve Zainab Johnson'dır.

6) UTOPIA

6) UTOPIA

2020 yılında izleyici ile buluşmuş ve halen daha yeni bölümleri yayınlanmaya devam eden bir dizidir. Birbirinden haberi olmayan bir grup insanların internette tanışması ile olaylar gelişir. Çizgi roman forumları tanıştıkları yerdir. 

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER 2022'de en çok sevilen ve izlenen Türk dizileri - En iyi Türk dizileri