En iyi dedektif dizileri - 2022'de en çok sevilen ve izlenen dedektif dizileri

Ülkemizde oldukça fazla dizi izleyicisi bulunmaktadır. Bu dizi izleyicilerinin en çok sevdiği dizi türü ise dedektif dizileridir. 2022 yılında da en çok izlenen diziler dedektif dizileri olmuştur. Son yıllarda en çok tercih edilen diziler dedektif dizileri olmuştur. Bu dedektif dizileri son derecede sürükleyici senaryoya sahip olan dizilerdir. Özellikle bu IMDb dizileri son yılların en çok puan almayı başarmış olan dizileridir.

12 Ekim 2021, Salı 13:33 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
En iyi dedektif dizileri - 2021'de en çok sevilen ve izlenen dedektif dizileri

En iyi dedektif dizileri - 2021'de en çok sevilen ve izlenen dedektif dizileri

1) Unbelievable

2019 yılında gösterime girmiş olan bir polisiye ve dedektif dizisidir. 2021 yılında da pek çok izleyici tarafından tam not almayı başarmıştır. IMDb olarak 8.4 puan almayı başarmış olan bu dizinin yönetmenlik koltuğunda ise Michael Chabon ve Ayelet Waldman oturmaktadır. Bu dizinin Netflix platformunda yeni bölümleri yayınlanmaya devam etmektedir.

2) Your Honor

2) Your Honor

Senin Onurun olarak Türkçe'ye çevrilen Your Honor dizisi 8.5 IMDb puanına sahip bir dizidir. Çok sürükleyici bir dedektif dizisi olan Your Honor dizisi mutlaka izlemeniz gereken bir dizidir. Özellikle polisiye ve dedektif dizilerini izlemeyi sevenler için bu dizi biçilmiş kaftandır. Your Honor dizisi 2020 yılında gösterime girmiştir. Dizinin yönetmenliğinde Peter Moffat oturmaktadır. 

3) Peaky Blinders

3) Peaky Blinders

2021 yılında dünyanın en çok izlenen dedektif dizileri arasında yer alan Peaky Blinders 2013 yılında gösterime girmiştir. Dedektif dizileri arasında sürekli olarak tavsiye edilmektedir. Peaky Blinders dizisi 8.8 IMDb puanına sahiptir. 2021 yılında son bölümü yayınlanmış ve akıllara kazınmayı başarmıştır. İngiltere'de bir bahis çetesini anlatan Peaky Blinders dizisi Netflix platformunda yayınlanmış bir dizidir. Bu dizinin yönetmeni ise Steven Knight'dır. 

4) La Mante

4) La Mante

2017 yılında gösterime girmiştir. La Mante dizisi Netflix platformunda yayınlanan bir dedektif dizisidir. La Mante dizisi izleyiciler tarafından 7.5 IMDb puanına sahiptir. Başrol oyuncuları olarak Carole Buketi ve Manon Azem gibi ünlü oyuncuların yer aldığı La Mante dizisi bir polisiye ve suç dizisidir. La Mante adındaki bir seri katilin maceralarını anlatan bu dizi mutlaka izlemeniz gereken bir dizidir.

5) Fargo

5) Fargo

Fargo dizisi 2021 yılında en çok sevilen dedektif dizilerinden bir tanesi olmuştur. 8.9 IMDb puanına sahip olan bu dizi 2014 yılında gösterime girmiş ve tam olarak 6 yıl sürmüştür. Sıra dışı bir dizi olan bu dizi esrarengiz bir seri katilin anılarını anlatmaktadır. Fargo dizisinin yönetmeni Noah Hawley'dir. Bu dizi Amerika Birleşik Devletleri'nin Minnesota eyaletinde geçmektedir. 

6) Cinayetten Paçayı Kurtarmak (How To Get Away With Murder)

6) Cinayetten Paçayı Kurtarmak (How To Get Away With Murder)

Muhteşem bir senaryoya ve oyuncu kadrosuna sahip olan bu dizi izlenmeye değer olan bir dizidir. Cinayetten Paçayı Kurtarmak dizisi 2014 yılında gösterime girmiş ve tam olarak 6 yıl sürmüş bir dizidir. IMDb olarak da 8.1 puana sahiptir. Cinayetten Paçayı Kurtarmak dizisi cinayet sahneleri içeren ve katilin yakalanmasına dair pek çok operasyon sahnelerini barındıran bir dedektif dizisidir. İzlerken aksiyon dolu anlar yaşayacağınız bu dizinin yönetmeni Peter Nowalk'dır.

7) The Blacklist

7) The Blacklist

2013 yılında gösterime girmiş bir dizidir. The Blacklist dizisi gerilim ve polisiye dizidir. The Blacklist dizisi 2021 yılında da en çok beğenilen diziler arasına girmiştir. Bu dizide pek çok FBI ajanları yer almakta olup muhteşem bir senaryoya sahip akıcı sahnelerin olduğu bir dizidir. Dedektif dizileri denilince akla ilk gelen dizilerin başında yer alan The Blacklist dizisi izleyiciler tarafından 8.0 IMDb puanına layık görülmüştür. The Blacklist dizisi mutlaka izlenmesi gereken diziler arasında yer almaktadır. Başrolünde James Spader yer almaktadır.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER 1800 yıllık tablo gibi "aşk" mozaikleri