En iyi fantastik dizileri - 2022'de en çok sevilen ve izlenen fantastik dizileri

Fantastik diziler, son birkaç yılda en popüler türlerden biri olmuştur. 90'lı yıllarda, Buffy the Vampire Slayer genç yetişkin fantezisinin yüksek düzeyde çalışabileceğini kanıtladığında, Game of Thrones'un vizyondaki en popüler fantastik dizi olmayı başarmıştır. 2022 yılında en çok sevilen ve en çok izlenen fantastik diziler oldukça geniş bir yelpazeye sahiptir.

12 Ekim 2021, Salı 14:09 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
En iyi fantastik diziler

En iyi fantastik diziler

Bazen gerçek dünyadan küçük bir kaçışa ihtiyaç duyarsınız; sihir, ejderhalar, zaman yolculukları içeren fantastik diziler size farklı bir dünyanın kapılarını açar. Fantastik diziler büyük ölçüde “Game of Thrones” gibi hit olmuş diziler sayesinde giderek daha büyük bir bütçeye kavuştular ve bu da sürükleyiciliği daha da etkili hale getirdi. Diğer yandan teknolojinin gelişmesi ile gişe rekorları kıran özel efektler ve prodüksiyon elde edildi. Bu da fantastik dizileri çok daha çekici hale getiriyor.

Günümüzde film ve dizi platform seçenekleri bizlere çok daha fazla diziye erişim sağlamaktadır. Netflix, HBO, Amazon Prime veya diğer seçeneklerin her türlü akış hizmetinde keşfedilmeyi bekleyen derin fantezi dünyaları var. İster iblis öldürme, ister sihir akademileri veya tarihi bir fantastik dizi arayın her birini kolayca bulabilirsiniz.

2021'de en çok sevilen ve izlenen fantastik dizileri

2021'de en çok sevilen ve izlenen fantastik dizileri

His Dark Materials

HBO'da iki sezon ve üçüncüsü yolda olan His Dark Materials, hayranlar ve eleştirmenler tarafından tam not almayı başardı. Philip Pullman'ın aynı adlı roman serisine dayanan dizi, gizli bir yolla birbirine bağlanan iki ayrı, paralel dünyayı gösterir. Lyra adında genç bir kız, içinde yaşadığı dünyayı paramparça edebilecek bir sırrı keşfeder. Dafne Keen (Logan) Lyra olarak rol alırken, Ruth Wilson ve James McAvoy oyuncu kadrosunu yönetiyor.

The Umbrella Academy

The Umbrella Academy

İnsanlar Marvel ve DC'nin süper kahraman aksiyon dizilerini seviyor gibi gözükse de Netflix son yıllarda süper kahraman dizileriyle biraz daha fantazi odaklı bir hal aldı. Gerard Way ve Gabriel Ba'nın çizgi romanlarına dayanan The Umbrella Academy, süper kahramanları konu alıyor. Bununla birlikte, daha çok zaman yolculuğu ve alternatif Dünya konuları ile özdeşleşiyor.

Lovecraft Country

Lovecraft Country

Lovecraft Country, 2020 yılında HBO'ya geldi ve televizyon izleyicisini sarstı denebilir. Matt Ruff'ın romanından uyarlanan bu fantastik dizi, 1950'lerde Amerika'yı baştan başa dolaşan ve çoğunlukla ayrılmış güneyi geçmeye çalışan genç bir siyah adam hakkındadır. Kayıp babasını aramaktadır, ancak bulduğu, asla hayal etmediği, kökleri güneydeki yoğun ırkçılığa dayanan ve hiçbir zaman geleceğini hayal etmediği doğaüstü bir sonuca varmaktadır.

A Discovery Of Witches (Cadıların Keşfi)

A Discovery Of Witches (Cadıların Keşfi)

Sky One'da yayınlanan A Discovery Of Witches, Rotten Tomatoes'da yüzde 89 reyting alarak büyük bir kritik başarı elde etmiştir. Yazar Deborah Harkness'in All Souls Üçlemesi'ne dayanan ve adını üçlemenin ilk kitabından alan dizide Teresa Palmer, büyülenmiş bir el yazmasının sırlarını bulmak için sihire geri zorlanan bir tarihçi ve cadıyı canlandırıyor. Matthew Goode, kitabı korumak ve sırlarını öğrenmek için onunla ittifak kuran bir vampiri canlandırıyor.

Outlander

Outlander

Outlander, Starz’da fantezi olsun ya da olmasın, yayınlanan en popüler dizilerden biri oldu. Diana Gabaldon'ın romanlarına dayanan Outlander, ağda beş sezon yayınladı. Dizi, zaman içinde 1743'e gönderilen ve Jamie Fraser adında bir Highland savaşçısına aşık olan Claire adında bir kadının hikayesini anlatıyor.

The Magicians

The Magicians

Lev Grossman'ın fantastik romanlarına dayanan The Magicians, insanları sihir konusunda eğiten bir okul hakkındadır. Ancak Quentin Coldwater adında genç bir adam okula kaydolduğunda, çok sevdiği bir çocukluk kitabından dünyanın gerçek olduğunu ve içinde yaşadığı gerçek dünyanın tehlikede olduğunu öğrenir. SyFy'de yayınlanan dizi büyük bir başarı elde etti. The Magicians beş sezon boyunca yayınlandı ve 2020'de yayınını tamamladı. Ancak dizi Netflix üzerinde yayınlanmaya devam ediyor.

The Dark

The Dark

İzleyicileri alıp fantastik ve şaşırtıcı bir hikayeye sürükleyen bir başka Netflix dizisi de Almanca fantastik dizi Dark oldu. Bu, aynı karakterlerin kendilerinin farklı versiyonlarını oynadığı üç farklı yıl boyunca geçen bir zaman yolculuğu macerasıdır. Dizi oldukça karmaşık gelse de olaylar sezonlar boyunca çözüm bulmaktadır.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER En iyi genç dizileri - 2022'de en çok sevilen ve izlenen genç dizileri