En iyi mini diziler - 2022'de en çok sevilen ve izlenen mini diziler

Geçtiğimiz yıl ve bu yıl da olmak üzere mini diziler en çok sevilen ve tercih edilen diziler arasında yer aldı. Hem yerli hem de yabancı olarak karşımıza çıkan mini diziler gerek senaryosu gerekse de oyuncu kadrosu ile çekmiş oldukları sahneler ile birlikte izleyicilerden tam not almayı başarmıştır. Günümüzde birçok dizi sever bu mini dizileri de tavsiye etmekte ve onlar hakkında olumlu olarak yorum yapmaktadırlar. Mini diziler uluslararası IMDb puanı ile de ön plana çıkan dizilerdir. Dizi tarihine adını yazdırmayı başaran bu diziler 2022 yılında en çok yorum yapılan ve paylaşılan diziler arasında gösterildi.

14 Ekim 2021, Perşembe 09:52 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
En iyi mini diziler - 2021'de en çok sevilen ve izlenen mini diziler

En iyi mini diziler - 2021'de en çok sevilen ve izlenen mini diziler

1) Self Made

2020 yılında gösterime giren bu mini dizinin yeni bölümleri yayınlanmaya devam etmektedir. Amerika Birleşik Devletleri'nde yaşayan siyahilerin yaşam mücadelesini anlatan bu dizi hem dram yüklü hem de duygu yüklüdür. Self Made dizisi 7.3 IMDb puanına layık görülmüştür. Bu mini dizinin yönetmenlik koltuğunda Nicole Asher oturmaktadır. Dizi son derecede sürükleyici bir senaryoya sahiptir.

 2) Unorthodox

2) Unorthodox

Netflix'in en çok sevilen dizilerinden bir tanesi olan bu dizi dini baskı altında büyüyen bir genç çocuğun hayat öyküsünü anlatmaktadır. Bu genç çocuğun daha sonra özgürlüğe ulaşması için vermiş olduğu çabaları da aktaran başarılı mini dizi 8.0 IMDb puanına layık görülmüş bir dizidir. Dini ve sosyal baskılar altında kendini yetiştirmeye çalışan bu çocuğun hayat hikayesini izlemek için mutlaka Netflix platformundan bu diziyi tercih etmelisiniz. Unorthodox dizisinin oyuncu kadrosunda Shira Haas ve Amit Rahav oturmaktadır.

3) The Young Pope

3) The Young Pope

2016 yılında gösterime girmiş ve izleyicilerin en çok sevdiği mini dizilerden bir tanesi olmuştur. The Young Pope dizisi 8.4 IMDb puanı almayı başarmıştır. The Young Pope dram ve eğlencenin bir arada olduğu dizide Papa adlı karakterin başından geçen öyküleri anlatıldığı bir dizidir. Son yılların en etkileyici mini dizilerinden bir tanesi olan The Young Pope günümüzde yeni bölümleri yayınlanmaya devam etmektedir. The Young Pope dizisinin yönetmenlik koltuğunda Paolo Sorrentino adlı İtalyan yönetmen oturmaktadır. 

 4) War and Peace

4) War and Peace

2016 yılında gösterime girmiş bir mini dizidir. 6 bölümlük bir mini dizi olan War And Peace dizisi izlenmeye değer olan bir mini dizidir. 8.2 IMDb puanına layık görülen bu dizi mini dizi izleyicilerinin en çok sevdiği dizilerden bir tanesi olmuştur. War And Peace dizisi savaş tarih ve dram alanında çekilmiştir. Paul Dano ve James Norton gibi usta oyuncuların ye aldığı bu dizi Rus ailesinin hikayesini anlatan bir dizidir. Dizide Rus kültürüne ait olan birçok ize de rastlamak mümkündür.

5) The Lost Room

5) The Lost Room

3 bölümlük bir mini dizi olan The Lost Room bu yıl en sevilen ve en popüler mini dizilerden bir tanesi olmuştur. The Lost Room dizisi dedektiflik hikayesini anlatmaktadır. Son derecede güzel bir senaryo ile bezenmiş olan The Lost Room dizisi 8.2 gibi yüksek IMDb puanına layık görülmüştür. Son zamanların en çok tercih edilen mini dizilerinden bir tanesi olan bu dizi 2006 yılında gösterime girmesine rağmen günümüzdeki en popüler mini dizilerinden bir tanesi olmayı başarmıştır.

6) Börü

6) Börü

Listemizde bir de mini yerli dizi bulunmaktadır. Börü Dağ 2'nin muhteşem oyuncu kadrosu ile çekilmiş bir mini dizidir. Dizinin yönetmenlik koltuğunda Alper Çağlar oturmaktadır. Murat Arkın ve Serkan Çayoğlu gibi oyuncuları yer almaktadır.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER En iyi bilim kurgu dizileri - 2022'de en çok sevilen ve izlenen bilim kurgu dizileri