En iyi okul dizileri - 2022'de en çok sevilen ve izlenen okul dizileri

Okul dizileri pek çok kişi tarafından tercih edilen dizilerdir. Özellikle gençlik dizileri ile aynı kategoride değerlendirilen okul temalı diziler hem yerli hem de yabancı diziler olabilmektedir. Ülkemizde de halen daha akıllarda olan birçok güzel okul dizileri çekilmiştir. Geçtiğimiz yıla göre de okul dizileri oldukça fazla izlenen dizilerden olmuştur. Okul dizilerinin hangi diziler olduğu ve bu dizilerin yönetmenlerini merak eden kimseler okul dizilerini araştırmaktadırlar. En iyi okul dizileri aynı zamanda Netflix platformlarında da yer almaktadır.

14 Ekim 2021, Perşembe 10:00 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
En iyi okul dizileri - 2021'de en çok sevilen ve izlenen okul dizileri

En iyi okul dizileri - 2021'de en çok sevilen ve izlenen okul dizileri

1) Baby

Baby Netflix platformunda yayınlanan bir gençlik ve okul dizisidir. Mutlaka seyretmeniz gereken bir dizi olarak bilinen Baby dizisi aynı zamanda bir bağımsızlık mücadelesini anlatmaktadır. Bu olay ise Roma'da yaşanmaktadır. Baby dizisi IMDb puanı olarak da 6.3 puana layık görülmüştür. 2018 yılında dizi severlerin beğenisine sunulmuş olan bu dizi 2022 yılında da en çok sevilen diziler arasında yer almaktadır. Baby dizisinin yönetmeni Andrea De Sica'dır. 

 2) Riverdale

2) Riverdale

2017 senesinin en çok beğenilen dizilerinden bir tanesi olan Riverdale dizisi aynı zamanda 2022 yılında da en çok beğenilen dizi olmuştur. Riverdale dizisi Riverdale kasabasında geçen bir dizidir. Riverdale sizi 6.9 gibi yüksek IMDb puanına sahiptir. Riverdale dizisinde lise öğrencisi Jason Blossom ana karakterdir.

3) The Society

3) The Society

Netflix platformunda yayınlanan diziler arasında yer almaktadır. The Society dizisi 2019 yılında platforma girmiştir. Halen yeni bölümleri yayınlanmaya devam eden The Society dizisi oldukça sürükleyici bir dizidir. The Society dizisi 7.0 IMDb puanı olan bir dizidir. Zengin bir kasabada geçen okul dizilerinden olan The Society dizisi yönetmeni Christopher Keyser'dır.

4) Dedikoducu Kız (Gossip Girl)

4) Dedikoducu Kız (Gossip Girl)

Gossip Girl olarak da bilinen bir dizidir. Cecily von Ziegasar'ın romanından uyarlanan bir okul dizisidir. Dedikoducu kız dizisi 2007 yılında gösterime girdi ve 2012 yılında sona erdi. Sona ermesine rağmen 2022 yılında da en çok sevilen okul dizileri ve gençlik dizileri arasında yer almayı başarmıştır. IMDb puanı olarak da 7.4 puana sahip olan bu dizi son yılların en popüler dizileri arasında yer almayı başarmıştır.

5) Elite

5) Elite

2018 yılında gösterime girmiş olan dizilerden olan Elite dizisi 2021 yılında da devam eden bir dizidir. Elite dizisi Netflix için yapılmış olan okul dizilerindendir. Elite dizisi 7.6 izleyici oyuna layık görülmüştür. Dram ve gençlik dizilerinden bir tanesi olan Elite dizisi oyuncu kadrosunda Mina El Hammani ve Aron Piper yer almaktadır. Elite dizisi ana merkezinde lüks bir hayat konu edinmiştir.

6) Teen Wolf

6) Teen Wolf

En sevilen okul ve gençlik dizileri arasında yer alan Teen Wolf dizisi 2011 yılında ilk kez gösterime girmiştir. Netflix platformunda da yer alan bu dizi tavsiye edilen diziler arasında yer almaktadır. Bu dizide aynı zamanda bir kurt adam yer almaktadır. Soluksuz izleyebileceğiniz çok güzel bir dizi olan Teen Wolf dizisi mutlaka seyretmeniz gereken bir dizidir.

7) Pis Yedili

7) Pis Yedili

Pis yedili yerli yapımlı olan bir dizidir. Pis yedili 2011 ve 2014 yılları arasında yayınlanmıştır. Pis yedili dizisi 2022 yılında da izlenmeye devam etmektedir. Bu dizinin projesini Gani Müjde ve Tufan Karaköse üstlenmiştir. Pis yedili dizisi başrol oyuncuları arasında da Ayşegül Aldinç ve Turan Özdemir yer almaktadır. Mutlaka izlemeniz gereken bir dizi olan Pis Yedili dizisi Türk yapımı olan bir dizidir. Pis Yedili dizisi 3 sezon yayınlanmıştır.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER En iyi mini diziler - 2022'de en çok sevilen ve izlenen mini diziler