En iyi polisiye dizileri - 2022'de en çok sevilen ve izlenen polisiye dizileri

Dünya dizi tarihinde baş yapıt olarak nitelendirilen birçok polisiye dizisi bulunmaktadır. Polisiye dizileri aksiyonun bir an olsun eksik olmadığı birçok kişinin tercih ettiği diziler olarak bilinmektedir. Aynı zamanda geçtiğimiz yıllara göre de 2022 yılında en çok sevilen ve izlenen diziler arasında polisiye dizileri yer almıştır. Günümüzde ve geçmişte çekilmiş olan birçok polisiye dizisi bulunmaktadır. Bu polisiye dizileri hem yerli hem de yabancı olabilmektedir. Polisiye dizileri son yılların en çok paylaşılan ve yorum yapılan dizilerinden olmuştur. Suçun ve entrikanın oldukça fazla olduğu bu diziler izleyiciye soluksuz bir dizi izleme deneyimi sunmaktadır.

14 Ekim 2021, Perşembe 13:55 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
 1) NARCOS

1) NARCOS

Netflix'in en beğenilen polisiye dizileri arasında yer alan Narcos 2018 yılında gösterime girdiği anda adından sıkça söz ettirmeyi başarmıştır. Narcos dizisi 8.4 gibi yüksek IMDb puanına sahiptir.

Polis operasyonlarını konu edinen bu dizi izlenmeye değer olan bir polisiye dizisidir.

Narcos dizisinin sadece bu platformda değil birçok ülkede çok geniş bir izleyiciye sahip olduğu söylemek mümkündür. Hem polisiye hem de biyografik dizilerden bir tanesi olan Narcos dizisinin yönetmeni ise Carlo Bernard'dır.

 2) SEVEN SECONDS

2) SEVEN SECONDS

2018 yılında gösterme girmiştir. Seven Seonds Birleşik Devletler'de geçen bir polisiye dizisidir. Dünya'nın en sevilen polisiye dizileri arasında yer almayı başaran Seven Seconds dizisi 7.7 IMDb puanına sahiptir.

Seven Seconds dizisi Afroamerikanlı bir Amerikalı gencin öldürülmesini anlatan ve bu olayın üstünün kapatılması ile gerçekleşen olayları aktaran bir dizidir.

Bol bol suçun yer aldığı bu diziyi izlerken adeta büyüleneceksiniz. Dram ve polisiye dizileri arasında en çok sevilen dizilerden olmuştur.

 3) DOGS OF BERLİN

3) DOGS OF BERLİN

Netflix platformunda yayınlanan bir polisiye dizisi olup 2021 yılının en çok izlenen ve en beğenilen Polisiye dizileri arasında yer almıştır.

Dogs Of Berlin dizisi Türk Alman futbolcunun ölümünü anlatan bir dizidir. Dogs Of Berlin dizisi mutlaka izlenmesi gereken çok esrarengiz olayları anlatan bir polisiye dizidir.

Bu dizi aynı zamanda Netflix platformunun en beğenilen ve en çok izlenen dizilerinden bir tanesi olmayı başarmıştır. Gerilim ve polisiye denilince akla ilk gelen dizilerden olan Dogs Of Berlin dizisidir.

 4) MİDHUNTER

4) MİDHUNTER

 2017 yılında gösterime girmiş olan bir dizidir. 8.6 IMDb puanına sahip olan bu dizi izleyiciyi adeta dehşete düşüren sahnelere sahip bir polisiye dizisidir.

FBI ajanlarının dizide oldukça fazla olduğunu söylemek mümkündür. Midhunter dizisinin yönetmeni ise Joe Penhall'dır.

1970'li yıllarda geçen esrarengiz polisiye olayları anlatan bu diziyi mutlaka izlemeniz gerekmektedir. Bol bol cinayet sahnelerini yer aldığı bu dizi birçok kişi tarafından tavsiye edilmektedir.

 5) LA CASA DE PAPEL

5) LA CASA DE PAPEL

Bir İspanyol dizisi olan la casa de papel dünyanın en çok izlenen dizilerinden bir tanesi olmuştur.

Hem polisiye hem de suç dizilerini izlemeyi seviyorsanız La Casa De Papel dizisi tam da size göredir. 8.3 gibi yüksek puana layık görülen bu dizi en büyük hırsızlık operasyonlarının döndüğü bir dizidir.

La Casa De Papel 2017 yılında gösterime girmiş ve kısa süre içerisinde büyük beğeni almıştır.

 6) BODYGUARD

6) BODYGUARD

2018 yılına damga vurmayı başarmış olan bir dizidir. Bodyguard dizisi 8.1 gibi yüksek IMDb puanı almayı başarmıştır.

Teröristlerin hedefi haline gelen bir politikacının başından geçen suikast olaylarını anlatan bu dizide politikacıyı koruma işlemi polislere düşmektedir.

Dram ve gerilim dizilerinden bir tanesi olan bu dizinin yönetmeni Jed Mercurio'dur. 

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER İnsanın içindeki canavar 'Bay Hyde' tiyatro sahnesine çıkıyor