En iyi zayıflatan kahvaltı içecekleri

Kahvaltının günün en önemli öğünü olduğunu sık sık duyarız. Ancak kahvaltı yapmak kadar kahvaltıda ne yediğiniz de genel sağlığını etkiler. Kahvaltıda tüketebileceğiniz en iyi zayıflatan yiyecekler arasında avokadolu tost ve yumurta, orman meyveli yulaf ve fındık ezmesinin yanı sıra besleyici smoothie’ler de var. Kayıtlı diyetisyen Lauren Manaker, Eatthis platformuna sağlıklı bir kahvaltının yanında tüketebileceğiniz kilo zayıflatan içecekleri sıraladı. Gelin şimdi en iyi zayıflatan kahvaltı içecekleri nelermiş öğrenelim. /ÖZEL

27 Ekim 2021, Çarşamba 10:10 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
YEŞİL ÇAY

YEŞİL ÇAY

Yeşil çay ‘mucize içecek’ olarak adlandırılır. Diyabeti önlemeye yardımcı olmasının yanı sıra beyin ve kalp sağlığını geliştirir ve bazı kanser türlerinin riskini azaltır. Tüm bunların yanı sıra zayıflamanıza ve kilonuzu kontrol altında tutmanıza da yardımcı olur. EGCG (Epigallokateşin Gallat) isimli bir bileşeni doğal olarak içeren yeşil çay, yağ yakımını destekler ve yeni yağ hücreleri oluşmasını engeller. Bu da onu mükemmel bir zayıflatan kahvaltı içeceği yapar. Yeşil çayın bir türü olan matcha da uzmanlar tarafından tavsiye ediliyor. 

KAHVE

KAHVE

Güzel haber şu ki kahvaltıda kahve içmeye devam edebileceğiz. Elbette kahvenizin içine ne kattığınıza dikkat etmeniz şartıyla. Kahve, yağ yakımını destekleyen bir uyarıcı olan kafein içerir. İçinde şeker, krema ya da diğer kalori artırıcı içerikler olmadığı sürece kahve iyi bir zayıflama destekleyici içecektir. 

DİNLENMİŞ SU

DİNLENMİŞ SU

Su, kalorisiz bir içecektir. Eğer biraz damağınızı tatlandırmak istiyorsanız, meyve ve baharatla dinlendirilmiş su biraz daha çekici olacaktır. Limonlu su sizi uzun süre tok tutarak kilo vermenize yardımcı olur, metabolizmanızı hızlandırır ve daha nemli kalmanıza yardımcı olur. 

TAZE PORTAKAL SUYU

TAZE PORTAKAL SUYU

Taze portakal suyu, ilave şeker içermediğinden ve vitaminle dolu olduğundan iyi bir zayıflama içeceğidir. Yapılan araştırmalar taze sıkılmış portakal suyu içen yetişkinlerin vücut kitle indeksinin ve vücut yağının içmeyenlere oranla daha düşük olduğunu buldu. Portakal suyu ayrıca kolesterolü ve kan şekerini düşürmeye yardımcı olabilir, inflamasyonu azaltabilir ve bağışıklık sistemini de geliştirebilir. 

PROTEİN KARIŞIMLARI

PROTEİN KARIŞIMLARI

Lezzetli bir smoothie olmadan sağlıklı kahvaltıdan bahsedemeyiz. Protein, iştahı azaltır ve zayıflamayı destekleyebilir. Protein içeren düşük şekerli karışım, açlık krizlerini önleyerek zayıflamayı destekler.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER İştahı bastırmanın 11 doğal yolu