En kısa zamanda en çok kalori yaktıran spor! Saatte 1000 kalori yaktırıyor

Kilo vermek ve hızla vücudunuzdaki fazla yağlardan kurtulmak istiyorsanız, bu spor tam size göre! En kısa zamanda en çok kaloriyi yakmanızı sağlayacak hem de çok eğlenceli...

01 Ekim 2021, Cuma 11:44 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Bir spora başlamak ve kilolarınızdan kurtulmak istiyorsunuz ama bir de bunun çabucak olmasını istiyorsanız spinning sınıfları tam size göre...

  • Bu sporla saatin nasıl geçtiğini anlamayacaksınız.
  • Yüksek tempolu müzikle stres atacaksınız
  • Kalbinizi ve kaslarınızı güçlendireceksiniz
  • ve en kısa zamanda bol miktarda kalori yakacaksınız.


Spinning sınıfları 5 - 10 kişilik sınıflar ve bir koç önderliğinde müzikle birlikte yapılan bir pedal çevirme sporudur.

Bisiklete binmenin ne kadar eğlenceli olabileceğini spinning ile anlayacaksınız. Yaktığınız kaloriler, hızla erittiğiniz yağlar da cabası

İşte spinning sporu hakkında bilmeniz gerekenler ve spinning yapmanın faydaları

KISA ZAMANDA ÇOK KALORİ!

KISA ZAMANDA ÇOK KALORİ!

Spinning sınıflarında derslerin tarzına göre yaktığınız kalori miktarı değişir ancak güzel haber yoğun bir spinning dersinde 1 saatte 1000 kalori yakma şansınız var.

Spinning dersleri genellikle inişli çıkışlı bir ritimde 45 dk sürer ve normal bir derste 500 ile 900 kalori arasında enerji harcanır.

Derslerin temposuna göre bu oran artıp, azalabilir.

HERKES YAPABİLİR

HERKES YAPABİLİR

Kısa sürede en yüksek performansı yakalaması için hazırlanan spinning bisikletleri; nabız, kalori ve zaman gibi bilgileri dijital göstergesiyle veriyor.

Spining'in en güzel yanı herkesin rahatlıkla yapabilecek olması. Bedeniniz tempoya alıştıkça derslerinizi yoğunlaştırabilirsiniz.

MUTLULUK HORMONUNU TETİKLİYOR

MUTLULUK HORMONUNU TETİKLİYOR

Spinning önceden hazırlanmış müziklere uyumlu tempolar eşliğinde kordineli yapılan bir spordur ve bu yapısı onu diğer sporlardan ayırarak derslerde mutluluk hormonu salgılamanızı sağlar.

Bunun nedeni, egzersizin beyninizdeki reseptörlerle etkileşime giren ve vücudunuzdaki olumlu duyguları tetikleyen endorfin üretmesidir. 


STRES ATMANIZI SAĞLIYOR

STRES ATMANIZI SAĞLIYOR

Dersten fiziksel olarak yorgun ayrılacaksınız ama zihinsel olarak yüksekte olacaksınız ve bu duyguya bağımlı hale geleceksiniz. 

Bu nedenle aktif kalmak, birçok insanın depresyon ve stres dahil olmak üzere diğer olumsuz zihinsel ve fiziksel sağlık koşullarıyla mücadele etmesine yardımcı olabilir.

KALP KASLARINIZI GÜÇLENDİRMEK İÇİN İDEAL

KALP KASLARINIZI GÜÇLENDİRMEK İÇİN İDEAL

Kardiyovasküler zindelik, kalbin, kan hücrelerinin ve akciğerlerin, hareket edebilmemiz için enerji üretmelerine izin vererek kaslarımıza oksijenli kan sağlama yeteneğidir. Temel olarak ne kadar çok kardiyovasküler zindeliğe sahipseniz, hareket etmeniz ve aktif kalmanız o kadar kolay olacaktır. Ayrıca Koroner Kalp Hastalığı ve diğer kardiyovasküler sağlık sorunlarına yakalanma şansınızı da azaltacaktır. Bir Spin dersi, yüksek nitelikli Spin eğitmenlerimizin gözetiminde kardiyovasküler kondisyonunuzu artırmanın etkili ve güvenli bir yolu olabilir.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Her gün 1 tane kakao çekirdeği yerseniz...