En kıymetlilerinize: Temiz içerikli en iyi 10 katkısız bebek bezi

Kimyasal içermeyen bebek bezi son yıllarda annelerin yeni yeni önem vermeye başladığı bir konu. En iyi bebek bezi, en iyi emiş gücüne sahip olan değil en organik içeriği barındıran bebek bezi olmalı. Temiz içerikli bebek bezini marketlerde bulmak zor olsa da neyse ki internet gibi bir nimet var. Bu nedenle temiz içerikli bebek bezlerini düzenli bir şekilde kullanmak hayal değil. Yıkanabilir organik bebek bezleri aslında en makbulü olsa da çalışan anne ve babaların buna zamanı olmayabilir. İşte burada temiz içerikli bebek bezleri devreye giriyor. Rahat karşılaştırma yapabilmeniz adına tüm markaların 3-6 kg seçeneğinin 35'lisi listeleyeceğiz. İşte en kıymetlilerimize temiz içerikli 10 katkısız bebek bezi.

25 Kasım 2020, Çarşamba 10:33 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Bebek bezlerindeki 7 tehlike

Bebek bezlerindeki 7 tehlike

 1. Süper absorbe edici polimer (SAP) hazır bezlerin tamamında bulunan bir ürün. Çoğunlukla petrol bazlı maddelerden üretiliyor.
 2. Sıvıyı dağıtıcı havları beyazlatmak için kullanılan klorun üreme sistemine, bağışıklık sistemine, hormonlara zararlı etkileri bulunmaktadır. Ayrıca klor kansere sebep olmaktadır.
 3. Ayrıca kötü kokuyu bastırmak amacıyla kullanılan parfümlerin çoğunluğu zararlı kimyasal maddeler içeriyor.
 4. Bezlerde kullanılan boyalar bebeğin cildini tahriş edebiliyor.
 5. Plastik bazlı bir materyal olan fitalatlar da üreme ve endokrin sistemine zarar veriyor.
 6. Bunların haricinde hazır bez içeriğinde bulunabilen tribütiltin ve uçucu organik bileşenler bebeğinizin organlarına zarar verebiliyor, vücudunda birikim yapabiliyor hatta obeziteye yol açabiliyor.
 7. 1950’lerde bebeklerin %95’i 18 ay civarında tuvalet eğitimini tamamlamış oluyorlardı. Şimdiyse sadece %10 kadarı 18 ay civarı tuvalet eğitimini tamamlıyor. Hazır bezler, bebek ıslaklığı hissetmediği için tuvalet eğitimini zorlaştırıyor.

Hiçbir kimyasal içermiyor, kokusuz ve oldukça yumuşak bir dokuya sahip. Bu sayede kızarıklık ve tahriş problemlerinin de önüne geçiyor.

Prima Pure Bebek Bezi 3 Beden Midi 6-10 kg 22 Adet 49,99 TL

Bebeğinizin hassas cildine özel tamamı sertifikalı biyo ve bitki bazlı materyaller ile üretilmiştir. Vincotte'den onaylı biyo bazlı sertifikalı ilk ekolojik bebek bezidir.· Organik uçucu kimyasallar, paraben, koku verici maddeler ve lateks içermez. Bebeğin cildiyle doğrudan temas halinde olan tabakası yumuşak, biyo bazlı bir malzemeden oluşan bir harmandan yapılmıştır.· Alerji ve pişik risklerini en aza indirmek için tasarlanmıştır.

Eco By Naty Bebek Bezi Midi No: 3, 4-9 Kg - 30 Adet 90 TL civarı. 

Bambo Nature Bebek Bezi Yenidoğan 1 Beden 28 Adet 100 TL civarı.

 • % 100 klorsuz
 • Hiçbir parfüm içermez
 • Hiçbir nemlendirici losyon içermez
 • Optik parlatıcı içermez
 • Hiçbir ftalat içermez 
 • BPA içermez
 • TBT, PVC, antioksidanlar veya lateks içermez
 • FSC sertifikalı odun hamuru


Esnek yan bantlar göbek bağı oyuntusu bebeğin poposuna tam olarak uyar. Sızmayı engelleyen bariyerleri ıslaklığı önler. Islaklık göstergesi alkol, paraben, parfüm içermez. Dermatolojik olarak test edilmiştir.

Bebeland Bebek Bezi Mini 58 Adet 30 TL civarı.

Alkol, paraben, parfüm içermiyor. Aynı markanınn 'doğadan' etiketli ürünlerinin ise fiyatının biraz daha yükselmesiyle birlikte alkol, paraben, losyon, hanilfenol, SLS, SLES, lateks, klor ve BPA da içermiyor.

Baby Turco Bebek Bezi 1 Beden Yenidoğan 300' lü 2-5 kg 150 TL civarı.

Seventh Generation Bebek Bezleri, bitkilerden türetilmiş ultra emici lif dokusuyla bebeğinizin ihtiyacı olan rahatlığı ve kuruluğu sağlar. Bebeğinizin cildini tahriş etmez. Klor bazlı ağartıcı, sentetik koku ve losyon içermez.

Seventh Generation 1 Beden 4-6 kg Bebek Bezi 90 TL civarı.

Pine Smart bakteriyel idrar yolu enfeksiyonu tespitinde kullanılan dünyanın ilk ve tek akıllı bebek bezidir. Pine Bebek Bezi ve Cerrahpaşa Tıp Fakültesi ortak çalışması ile geliştirilen bu ürün tüm dünyada patent koruması altına alınmıştır. İdrar yolu enfeksiyonu erken fark edilerek hekiminize daha erken gitmeniz sağlanır. Çocuklarda idrar alma zorluğuna çözüm olur. Erken tedaviye başlanarak daha kısa sürede ve daha hafif ilaçlar ile hastalık atlatılır böylece çocuğunuzun böbreklerinin sağlığı korunur. Belirti göstermeyen idrar yolu enfeksiyonlarının tespit edilmesine faydası olur

Pine Smart Akıllı Bebek Bezi No 3 Midi (4-9 kg) 22'li 55 TL civarı.

Doğal bambudan elde edilmştir. Renklendirici ve dğer kimyasalları içermez. Organik pamuk kullanılmıştır. 

Sleepy Bebek Bezi Ektra Fırsat Paketi 2 Numara Mİni 210 Adet 3 - 6 Kg 100 TL civarı. 

0% Parfüm, 0% Klor, 0% Paraben, %0 Nonilfenol. İnsan sağlığına zararlı olduğu kanıtlanan latex, paraben ve BPA maddelerini içermez. Cilde temas eden, cilde dost ve dalgalı üst yüzeyi ile bebeğinizi rahat ettirir. 

Molfix Pure&Soft 2 Beden Mini Aylık Fırsat Paketi 176 Adet 100 TL civarı.

0% Parfüm, 0% Klor, 0% Paraben, %0 Nonilfenol. İnsan sağlığına zararlı olduğu kanıtlanan latex, paraben ve BPA maddelerini içermez. Cilde temas eden, cilde dost ve dalgalı üst yüzeyi ile bebeğinizi rahat ettirir. 

Molfix Pure&Soft 2 Beden Mini Aylık Fırsat Paketi 176 Adet 100 TL civarı.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Giydiğiniz her kıyafete sihirli bir dokunuş yapın: Pançoyu hayatınıza sokmanın 23 yolu