En korkunç 10 moda trendi

Moda dünyası her geçen yıl farklı tasarımlarla bizi şaşırtıyor. Her ne kadar absürt olsa da, bazı parçaları sırf moda olduğu için giyinebiliyoruz. Neyse ki modanın etkisi kısa sürüyor ve trendler kısa sürede unutulabiliyor. Ancak modanın da tarih gibi kendini tekrar ettiği de bir gerçek. İşte ortadan kalktığına sevinmemiz gereken 10 moda trendi.

03 Mart 2020, Salı 15:09 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
1-Yazın bere takmak

1-Yazın bere takmak

Yaz sıcağında giyilen triko bereler, güzel görünebilir. Ancak 2000'lerde oldukça moda olan bu trend, insanların kan ter içinde ortalarda gezinmesine neden oluyordu. Hipster görünümünün bir numaralı aksesuarı bereler de her trend gibi fazla uzun sürmedi ve tedavülden kalktı.

2-Balıkçı şapkası

2-Balıkçı şapkası

90'larda hem kadın hem de erkek modasında oldukça trend olan balıkçı şapkaları ile emekli gibi görünmek mümkündü. 2000'li yıllarda balıkçı şapkası trendine yeniden dönüş yapıldı ancak fazla uzun sürmedi. Neyse ki şimdi çevremizde 20'li yaşlarda emekli bireyler görmüyoruz :)

3-Gerçek kürk

3-Gerçek kürk

Gerçek kürke karşıyız! Ortadan kalktığına en çok sevinmemiz gereken moda trendi gerçek kürkler. Hayvanseverlerin yıllar süren girişimleri sayesinde çoğu marka kıyafetlerinde gerçek kürk kullanmayı bıraktı. Bir zamanlar zenginlik sembolü olan gerçek kürkler, çevre bilincinin artması sayesinde yerini farklı metaryellere bıraktı.

4-Crocs

4-Crocs

Crocs model terlikler ilk çıktığı zamanlarda çok sevilmişti ancak görüntüsü nedeniyle havası kısa sürdü. Şimdi sadece havuz kenarında yüzücülerin ve sporcuların giydiği bir ürün haline geldi.

5-Belden düşen pantolonlar

5-Belden düşen pantolonlar

Rap müzikle özdeşleşen düşük bel pantolon furyası 90'lı yıllarda ortaya çıktı. 2000'li yıllara kadar varlığını sürdüren düşün bel pantolonlar, çoğu sanatçı tarafından da oldukça benimsenmişti. Bir başkaldırı mesajı olarak bellerinden düşen pantolonlar giyen gençler şık değil, yalnızca komik görünüyorlardı.

6-Parlak eşofmanlar

6-Parlak eşofmanlar

80'li yıllarda yıldızı parlayan parlak eşofmanlar, birbirinden tamamen farklı renklerin bir araya gelmesiyle adeta kaosa neden oluyordu. Bu eşofmanlar, garip geometrik şekillere de sahiplerdi. Elbette parlak eşofman giyenler, kasetçalar taşımaktan da keyif alıyorlardı.

7-Korse

7-Korse

Günümüzde zayıf görünmek için yalnızca özel günlerde giyilen korseler, Ortaçağ Avrupası'nda oldukça popülerdi. Kadınlar başkalarından yardım alarak, uzun uğraşlar sonunda bu korselerin içine girmeyi başarırlardı. Nefes almakta ve hareket etmekte zorluk çeken kadınlar, neyse ki yeni moda akımları sayesinde bu illetten kurtuldu. Korseler şimdi sadece tasarım kıyafetlerde kullanılıyor.

8-Desenli bol kazaklar

8-Desenli bol kazaklar

80’li yıllarda hem kadınlar hem erkekler garip desenlere sahip aşırı bol kazaklar giymekten keyif alıyorlardı. Hatta bu kazakları pantolonlarının içine sokarak daha farklı bir görünüm elde ediyorlardı. Son zamanlarda desenli kazaklara dönüş olsa da, 80'li yıllar kadar çarpıcı ve göz yaşartan bir trend yaşanmadı.

9-Boğazlı kazak ve kalın zincir

9-Boğazlı kazak ve kalın zincir

Boğazlı kazak üzerine kalın zincir, yine 80'li yıllarda moda olan bir trend. Bu trend, 90'lı yıllara kadar devam etti ancak geçtiğimiz yıl da kısa süreli bir dönüş yaşadı. Kalın boğazlı kazakların üstüne yine kalın kolyeler takan erkekler, çekici olduklarını sansalar da, yanıldılar.

10-Vatka

10-Vatka

80'li yıllarda patlayan vatka, ceket, elbise hatta bazı tişörtlerde bile kullanıldı. Moda tarihinin en garip trendi olan vatkalar nedeniyle kadınlar geniş omuzlu bir sporcu gibi ortada dolanıyordu. 80'li yıllara gömülen vatka modası, umarız yeniden moda olmaz.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Saç rengi kişiliğinizi ele veriyor!