En narsist burçlar

Yakın zamanda refah seviyesi ile ünlü İsveç'in bilim insanları yeni bir araştırmaya imza atmış ve burçlara inananların daha narsist olduğunu ortaya koymuş. Yoğun programlarının arasına sıkıştırdıkları bu değerli çalışma için onlara teşekkürlerimizi sunarken biz de en narsist burçları listeyelim dedik. Çalışmamızı da astronomi ve istatistik bilimileri ile kadim bilgiler ışığında gerçekleştirmek için kolları sıvadık. İşte burçlar kuşağındaki en narsist, kendini pek beğenmiş burçlar! | Posta.com.tr Özel

26 Kasım 2021, Cuma 11:39 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

İnsan çeşit çeşit... Kimi daha alıngan, kimi daha gösterişçi, kimi daha duygusal.. Ancak ilişkileri en çok zorlayan karakter özelliklerinin başında narsizm, yani kendini beğenmişlik geliyor.

Narsistik, bir kişilik bozukluğu olarak ele alındığında özellikle bu kişilerin çevresindekiler zarar görüyor ancak bir de bazı insanların kendini beğenmeye daha yatkın olduklarını biliyoruz. Biz de sizin için burçlar kuşağının en kendini beğenmiş burçlarını listeledik. Ardından kendini beğenme derecesine göre diğer burçları da incelemeye aldık.

İşte kendini en çok beğenen ve çevresini kendisi ile eşit gören, denge timsali burçlar!

Aslan burcu... O, en iyisini bilir!

Aslan burcu... O, en iyisini bilir!

Ormanların kralı Aslan bir mekana girdiğinde herkes tarafından görülmek, tüm gözlerin ona dönmesini ister. Aslan burcu en narsist burçların başında gelir.

En güzel, en akıllı, en yakışıklı, en güçlü ve olaylara en hakim odur. Derinlerdeki meseleyi de en iyi o bilir.

Eğer yeni girdiği bir ortamda yeterince dikkat çekmiyorsa, bundan hoşlanmaz ve o ortamda çok fazla kalmak istemez.

Koç burcu: Tek rakibi kendisi

Koç burcu: Tek rakibi kendisi

Koç burcu hem ilişkilerde hem de sosyal ilişkilerinde önce ben der. Çevresindekilere sözünü geçirmesi, dediklerinin gerçekleştirilmesi ve çevresindekilerin günlük rutinlerini onun programına göre düzenlemesini ister. Çünkü onun işleri, günü çok daha önemlidir.

İlişkilerinde de onun hayat düzenine dahil olunmasını ister. Çift olarak ilişkilerini sosyal ortamlarda değli, ayrı yürütür. Hayatın en temel aktiviteleri birlikte yapılmalı, partneri geri kalan hayatını onun başka işleri olduğu zamanlarda sürdürmelidir.

Sevgilisi tabii ki arkadaşlarıyla, eşiyle dostuyla görüsebilir... Ancak kendisi iş seyahatindeyken....

Akrep burcu: İstediğimi alırım!

Akrep burcu: İstediğimi alırım!

Su grubunun bu sert etkili burcu, daima istediğini almak ister. Akrep burcu bir şeyi istiyorsa, diğer kişilerin beklentileri ve istekleri ikinci plandadır. Önce onun arzuları gerçekleştirilmelidir. Empati kurmakta zorlanır ancak çıkarları söz konusu ise bir anda çok düşünceli hale gelebilir.

Kova burcu: Ben bağımsızım!

Kova burcu: Ben bağımsızım!

Neşeli, güleryüzlü tavırları ile bilinen, sosyal ortamlarda neşe saçan Kova'nın bir de karanlık bir tarafı vardır. Bu taraf kendi hayat öncelikleri devreye girdiğinde ortaya çıkar. Soğuk, mesafeli bir insana dönüşür. Kendi içine çekilir ve çevresinin görüşlerine kapısını kapatır. Bu anlamda Kova'nın da kimi zaman dikkat çekici narsistik özellikleri vardır.

Başak burcu: En iyisini ben bilir, ben seçerim!

Başak burcu: En iyisini ben bilir, ben seçerim!

Titizliği ile nam salmış, her şeye bir kulp bulan Başak'ı memnun etmek zordur. Kimi fazla kilolu, kimi fazla geveze, kimi ise "o ne anlar müzikten"...

En iyisini Başak bilir, en güzelini Başak seçer, en uygununu Başak bulur. Siz kesinlikle bir yerlerde bir hata yapmışsınızdır. İyi bilmiyorsunuzdur... Ama merak etmeyin, Başak daha iyisini yapacaktır.

Her şeyi eleştirmesi ile insanlara zor anlar yaşatır.

Boğa burcu: En doğrusu bu!

Boğa burcu: En doğrusu bu!

Boğalar en iyisini bilir. Aksi düşünülemez. İnantçılıklarıyla ünlülerdir. Boğa'nın en sert etkilileri yeni fikirlere kapalıdır. Anlatılanlar bir kulağından girer, diğer kulağından çıkar.

Yeni insan gruplarına, yeni ortamlara daha kapalılardır. Sadece içlerinden gelirse belki bir göz atabilirler. Ama günün sonunda yine kendi özel alanlarının ihtişamına dönerler. Çünkü en iyi alanı onlar kurmuştur ve en güzel çevre onlarındır.

Boğaları yeni deneyimlere ikna etmek çok zordur.

Yay burcu: Benim bedenim, benim kararım!

Yay burcu: Benim bedenim, benim kararım!

Sınırlar, kurallar Yay için önemli değildir. Önemli olan onların sınırları ve kurallarıdır. Bir insanın çevresi tarafından nasıl görüldüğü değil, Yay'ın onu nasıl gördüğü önemlidir. Bu anlamda otorite odur. Önce onun inanması gerekir.

Sorumluluk sevmez, başına gelen şeylerden başkalarını sorumlu tutmaya eğilimlidir.

Yengeç burcu: Beni kendimle bırakın!

Yengeç burcu: Beni kendimle bırakın!

Haklı ya da haksız, eleştirilmekten hoşlanmayan Yengeç burçları, en ufak kötü bir değerlendirmede bile kalkanlarını devreye sokar. Eğer bir şey kötü olmuşsa, bunun başka bir sürü nedeni vardır ve bu neden kesinlikle kendisinden kaynaklanmıyordur, olaylar bir şekilde o noktaya gelmiştir.

Bu nedenle Yengeç burçları daha kapalı, daha izole bir hayatı sever. Çok fazla görüşün, konuşmanın havada uçuştuğu ortamlar sadece bir uğrayıp çıkacakları yerlerdir.

İkizler: Yeterince ilgimi çekmedi!

İkizler: Yeterince ilgimi çekmedi!

Dikkatleri hızlı bir şekilde dağılabilen İkizler burçları için o anda ne ilgisini çekiyorsa o önemlidir... Ancak en fazla bir beş dakika kadar.

Dikkatini çekmeyen bir konuda dikkatleri hızlıca dağılır. Bir yerden sonra dinlememeye başlarlar. Kendi söyledikleri önemlidir. Sohbetler onun istediği ritimde ilerlemelidir. O hangi konuyu başlatırsa, oradan devam edilmesini ister; konuyu değiştirdiği anda ise geçmiş konuya dönülmesinden çok daha hoşlanmaz, dinlememeye, başka şeylerle ilgilenmeye başlar.

Terazi: Biraz da benden bahsedelim

Terazi: Biraz da benden bahsedelim

Kendisi hakkında konuşulmasına bayılır. Hep senden bahsettik, biraz da beni anlat der. Yaptıkları, seçtikleri, gördükleri ne güzeldir. En önemli dert de onundur. Bir sohbet esnasında bir anda hiç anlamadan sadece ondan bahsetmeye başlarsınız.

Bir Aslan kadar olmasa da övgü dolu sözleri sever, ilgi üzerinde olsun ister.

Oğlak: Yenilmekten hoşlanmaz!

Oğlak: Yenilmekten hoşlanmaz!

Ağırbaşlı, ciddi görünümlü Oğlakların içlerinde bir yerde her oyunu kendisinin kazandığı bir çocuk yatar. Yenilmekten hoşlanmazlar, altta kalmak istemezler. Narsist değillerdir ancak herkes için en iyisini de onlar bilir, herkesin çıkarını en iyi onlar korurlar. Kurallar önemlidir, her şey en doğru şekilde yapılmalı, savsaklanmamalıdır.

Balık burcu: Savunmasızım ve destek görmeliyim!

Balık burcu: Savunmasızım ve destek görmeliyim!

Mağdur edebiyatından hoşlanmazlar ama bakın ne kadar da düşünceli, ne kadar da iyi yüreklidir. Empati desen ondadır, anlayış desen yine ondadır.... Mağduriyet yaratmazlar ancak var olan mağduriyetlerinden yararlanmayı çok iyi bilirler. Narsist? Çok değil ancak ellerindeki kozları iyi değerlendirirler.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Burçlara ve astrolojiye inananlar daha narsist ve daha az zeki! Bilim insanları açıkladı...