Encü Ailesi'nin evi tarandı

Encü Ailesi'nin evi tarandı

Uludere bombardımanından yaralı kurtulan Servet Encü'nün evi tarandı. Eve 100 kadar kurşun isabet etti. İddiaya göre saldırının ardından, 5 dakika mesafede bulunan tugay komutanlığı, 'Oraya gelsek de bir şey yapamayız. Karanlık olduğu için çalışamayız. Sabah inceleyeceğiz' dedi

09 Mart 2014, Pazar 15:37 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Şırnak'ın Uludere ilçesinde, sınırın Irak tarafına 2011 yılı Aralık ayında düzenlenen ve 34 kişinin öldüğü hava saldırısından sağ kurtulan Servet Encü'nün evi, dün akşam kimliği belirsiz kişilerce uzun namlulu silahlarla tarandı.

Servet Encü'nün Gülyazı Köyü Zeviya Mahallesi'ndeki evini dün akşam kimlerin taradığı henüz belirlenemezken, eve 100 kadar kurşunun isabet ettiği saptandı.

Servet Encü, evlerine yakın mesafeden ateş açıldığını belirterek olayı şöyle anlattı:

10 METRE MESAFEDEN ATEŞ AÇILDI


"Evimize en fazla 10 metre uzaklıktan ateş açıldığı belliydi. Çok şükür bana ve aileme bir şey olmadı. Evimde birçok mermi izi var. Çok sayıda mermi salonun kapısına isabet etti. Saldırının ardından Gülyazı Jandarma Tugay Komutanlığı'nı aradım. Zeviya Mahallesi'ne 5 dakika uzaklıkta bulunan Gülyazı Jandarma Tugay Komutanlığı'ndan telefonu açan askerler, 'Oraya gelsek de bir şey yapamayız. Karanlık olduğu için çalışamayız. Sabah gelerek olay yerini inceleyeceğiz' dediler. Saldırı sırasında çocuklarım çok korktu. Allah'a çok şükür ki hiç birimize bir şey olmadı."

Bugün sabah erken saatlerinde olay yerine gelen jandarma, yaptıkları incelemeden sonra, saldırıyı gerçekleştirenlerin yakalanması amacıyla çalışma başlattı.

DHA

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Emeklilik ikramiyesini kaptıran adam hayatının şokunu yaşadı