Ender Saraç: Saç dökülmelerine karşı kafanızı camdan çıkarın

Corona virus ile savaştığımız günlerde, küresel karantina nedeniyle evlerden çıkmıyoruz. Havasız kalan saçların yıpranmasıyla dökülme de başlar. Evde saç dökülmesi için denediğiniz basit maskeler ve bakımlar işe yaramadıysa, kuaföre de gidemiyorsanız iş uzmanlara kaldı. Uzman Dr. Ender Saraç oksijen almayan saçların dökülmemesi için hangi ürünlerin kullanılması gerektiğini anlattı.

24 Nisan 2020, Cuma 17:31 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Kafanızı camdan çıkarın

Kafanızı camdan çıkarın

Dr. Ender Saraç bu konuda da önemli açıklamalarda bulunuyor;

Evde saçlarımız hava almadığından dolayı, pencereyi açıp saçlarımızı diplerinden elinizle havalandırdığınızda oksijenle temas etmesi önemlidir. Strese bağlı olarak aşırı korku, bağışıklık sistemini çökertir ve saç dökülmesini de artırır. Eğer saçlar bu dönemde çok dökülüyorsa, demir eksikliği, protein eksikliği, tiroid hastalığı, biotin eksikliği, silisyum eksikliği olup olmadığını da bilmemiz gerekli. 

Sarımsak, ısırgan ve biberiye

Sarımsak, ısırgan ve biberiye

Elbette vücudumuzu da susuz bırakmamak önemlidir. Sarımsak, atkuyruğu otu, ısırgan, biberiye, civanperçemi ve papatyayla zenginleştirilmiş içerikli ürünler saçları güçlendirmeye yardımcı olur. Aynı zamanda D-Pantenol, biotin, gliserin, hyalüronik asitle olan içerikler de saçları nemlendirir, kolay tarama sağlar ve sağlıkla uzamasına yardımcı olur. “ diyerek kullanılan ürünlerin içeriklerine de dikkat çekiyor…

 

Koparak dökülme karşıtı

Koparak dökülme karşıtı


  • Koparak dökülme karşıtı Sarımsak ve Kekikli Şampuan, içeriğindeki sarımsak, kekik, ısırgan, biberiye, papatya ile zenginleştirilmiş formülü koparak dökülmelere karşı saçları beslemeye yardımcı olur. D-Pantenol, biotin, gliserin, hyalüronik asitle parlak bir görünüm ve kolay tarama sağlar. Tüm saç tipleri için uygundur. 

Kolay tarama

Kolay tarama

  • Koparak dökülme karşıtı Sarımsak ve Kekikli Saç Maskesi, içeriğindeki sarımsak, kekik, zeytinyağı, argan yağı, shea yağı, ısırgan, papatya sayesinde saçlardaki koparak dökülmeleri azaltmaya yardım eder. E vitamini, D-Pantenol, biotin, gliserin, hyalüronik asitle kolay tarama sağlar. Tüm saç tipleri için uygundur. 

Saçları nemlendirir

Saçları nemlendirir

  • Koparak dökülme karşıtı Sarımsak ve Kekikli Saç Bakım Yağı; Sarımsak, kekik, zeytin, argan, Hindistan cevizi, badem, jojoba, çörek otu, ceviz, ayçiçek, ısırgan, kayısı, biberiye yağları ve E vitaminiyle zengin formülü sayesinde saçları güçlendirerek koparak dökülmeleri azaltmaya yardımcı olur. Saçları nemlendirir, daha parlak bir görünüm ve ideal bakım sağlar.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Yeşil çayın, kozmetik ürünlerini sollamasının 5 nedeni