Endoskopik orta yüz germe ameliyatı nedir? Kimler için uygundur?

Endoskopik orta yüz germe ameliyatı nedir? Yaş alma, genetik faktörler ve yerçekiminin etkisiyle zamanla ciltteki elastikiyet ve dolgunluk kaybolur. Bunlar, kişide olduğundan daha yaşlı, yorgun ya da mutsuz bir görünüme yol açabilir. Orta yüz germe estetiği ile elmacıklar ve yanaklar hatta alt göz kapakları daha pürüzsüz ve genç bir görünüme kavuşturulabilir. 'Endoskopik orta yüz germe ameliyatı nedir?' Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Ufuk Askeroğlu, orta yüz germe estetiği tekniklerini sizler için anlattı.

26 Eylül 2020, Cumartesi 09:41 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Orta yüz germe estetiği; yanak, göz altları ve ağız köşeleri etrafındaki bölgeyi hedefler. Boyun ve çene altı bölgesinde aşırı deformasyon olmayan, yalnızca orta yüz bölgesi estetiğine ihtiyacı olan kişiler için uygundur.

Cerrahi ve cerrahi olmayan teknikler uygulanabilir

Cerrahi ve cerrahi olmayan teknikler uygulanabilir

Orta yüz germe estetiği son tekniklere göre endoskopik cerrahi ile minimal kesiler açılarak yapılır. Klasik iple askılama yöntemleri sonuçları kısa olması ve asimetri risklerinden dolayı ameliyatlı yöntemler her zaman daha çok tercih edilir. Endoskopik olarak hem minimal kesi ile hem de daha az travma ile yapılan bu ameliyatın en önemli avantajı ise iyileşme sürecinin çok hızlı olması ve işte uzun bir kesintiye neden olmamasıdır. Bu teknikle elde edilen genç görünümün etkisi ömürlüktür ve yaslanma hızına bağlıdır. Orta yüz germe estetiği ileri yaşların estetiği değil her yas grubunun estetiği olarak nitelendirilebilir.


Kimler için uygundur?

Kimler için uygundur?

Bu işlem, çok yoğun sarkma ve oturmuş derin çizgilere sahip olmayan kişiler için idealdir. Hem erkeklere hem de kadınlara uygulanabilen iple germe işlemi genellikle 25 ila 60 yaş arası, daha genç ve dinamik görünmek isteyen ancak yüzünde çok ciddi elastikiyet kaybı yaşamadığından ciddi ve açık bir yüz gerdirme operasyonuna ihtiyaç duymayan hastalara uygulanmaktadır.

Yoğun iş temposu içerisinde iyileşme süreci çok daha uzun olan ciddi bir cerrahi operasyon geçirmek için vakti olmayan, doğal bir görünüm hedefleyen, daha genç ve enerjik görünmek isteyen kişiler için uygun bir prosedürdür.

 Nelere dikkat edilmelidir?

Nelere dikkat edilmelidir?

Orta Yüz germe estetiği alanında uzman estetik cerrahlar tarafından uygulanmalıdır. İşlemin ardından ilk birkaç gün hafif şişlik, kızarıklık veya morluklar oluşabilir ve bunun için buz kompresi uygulanabilir. Alerji yapmayan ve sağlıklı olduğu ispatlanmış denen ameliyat iplikleri kullanılmadır. İşlemden sonra 3 hafta boyunca yüz ovuşturulmamalı ve yüz üstü yatılmamalıdır. Yüze fazla baskı yapılmaması gerekir. Operasyonun sonuçları işlemin hemen ardından ödem ve morluklar gidince başlar, birkaç hafta sonra son halini alır. Geleneksel tekniklere göre çok daha uygun fiyatlıdır. Daha sıkı ve daha genç görünen bir cilde daha hızlı ve kolay şekilde sahip olma fırsatı sunar.


Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Bronz teni kalıcı hale getirmek için 10 öneri