Enes Batur, ailesinden arkadaşlarına kadar tüm bilinmeyenlerini anlattı: İçlerinde bulundum ve gerçekten nefret ettim

YouTuber Enes Batur, Armağan Çağlayan'ın 'Gör Beni' programına konuk oldu. Yıllar önce eğlenmek için açtığı sayfada bugün milyonlara ulaşan 22 yaşındaki Batur, YouTube kariyeri, ailesi, arkadaşları ve kendisiyle ilgili pek çok konuya değindi. Genç isim, çok para kazanıp kazanmadığı sorusuna da yanıt verdi.

26 Mart 2021, Cuma 16:23 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Her hafta ünlü bir ismi YouTube kanalındaki 'Gör Beni' programında ağırlayan Armağan Çağlayan'ın bu haftaki konuğu Enes Batur oldu. Türkiye'de en çok izlenen YouTuber'ların başında gelen Enes Batur bilinmeyenlerini anlattı.

Armağan Çağlayan'ın "Siz ne oldu da YouTube kanalını-açmaya karar verdiniz?" sorusuna yanıt veren Enes Batur, "Youtube ilk kurulduğunda takip etmeye başladım. Yurtdışından rastgele insanları takip ediyordum. Bir hafta boyunca izledim, sonra Türkiye’de bu işi yapan insanlar gördüm. O zaman en fazla 15 bin takipçisi olan hesaplar vardı. Ben de ‘neden yapamayayım ki bu işi’ dedim. Çok istekliydim bu konuda. Tabii maddi imkansızlıklar vardı, pes etmeyi seven bir insan değilim çabaladım oldu" dedi.

Bu kanalı açmaktaki amacından da bahseden Enes, para kazanma amacı olmadığı söyleyerek, "Ben başladığımda dediğim gibi 15 bin takipçili hesaplar vardı. Para kazanma özelliği yoktu. O zaman liseli bir gencin de para kazanmak değildir amacı… Ailesinde harçlık alan bir gençtim ben. Orayı eğlenmek için kullanıyordum. Aslında çok fazla arkadaşım yoktu ilk okulda lisede! Orada kendime yeni arkadaşlar edinmeye zorluyordum. İlk arkadaşım, yıllardır en yakın arkadaşım diyebileceğim insanı orada tanıdım" diye konuştu.

Ünlü YouTuber, ‘Asosyal miydiniz?’ sorusuna; "Bilmiyorum, istiyorsun ama olmuyordu. O zamanlar en büyük isteğim ‘iyi bir arkadaş grubum olsun onlarla zaman geçireyim eğleneyim’di. Küçükken dış görünüşümü beğenmiyordum tabii bunlar eskide kaldı. Şu anda büyük sıkıntılarım var ama o zamanki sıkıntılarım gibi değil farklı versiyonları. Bu işi yapanların üzerinde birazcık baskı var" yanıtını verdi.

Çağlayan'ın "Ne sıkıntınız var ki şu an?" demesinin ardından konuşan Batur, "Ben uzun süredir bu işi yaptığım için üzerimde baskı var. Yeni başlayanlar bunu fark etmiyorlar sürekli içerik üretme savaşındasın ve sürekli rakiplerin artıyor. İşini de çok seviyorsun ama çok güzel bir iş yapsan bile ertesi gün başka bir şey yapman gerekiyor. Emeklilik düşünmüyorsun en azından benim yaşımda. Hayatın kısa olduğunu ve bu kısa sürede çok şey başarmaya inanan bir insan olduğum için zaman da çok hızlı geçiyor."

Sosyal medyada ben yıllardır varım, çok takipçim var izleniyorum ama şu anda bakıyorum bir anda başka bir yerden çıkan gençler çok hızlı şekilde geliyorlar. Bu beni biraz tedirgin ediyor açıkçası… Yeni gelen eskiyi biraz ezerek geliyor, ben de kendimi biraz eskimiş gibi hissetim ama gencim.

Korktuğunu söyleyen Enes Batur, "Başarısız olmaktan korkuyorum, beni seven insanları hayal kırıklığına uğratmaktan korkuyorum. Ben kendime güvenen bir insanım, 99 kez hata yapsam da yüzüncüyü denerim. Bu yüzden başarısız olacağımı düşünmüyorum" şeklinde konuştu.

ENES BATUR'UN AİLESİ...

ENES BATUR'UN AİLESİ...

Ailesinden de bahseden genç isim, "Ailem memur. Ankara’da doğdum üç yıl Erzurum’da yaşadım daha sonra Antalya’ya geçtik. Antalya’dan da İstanbul’a geldim tek başıma. Babam bordo bereliydi. Özel kuvvetlerdeydi, annem de hemşire.. Babam şu an emekli… Disiplinli bir çocukluğum oldu" dedi.

Arkadaşlıklarından da bahseden Batur, "Çevremde yeni arkadaş edinmek benim için artık çok zor. Ben bir insanla konuşmaya başladığım zaman diyalog belli bir süre sonra benden bir konuda yardıma geliyor. Ya da ‘bu ünlü bir insan ben bununla arkadaş olamam’ diye bakıyorlar. Bulunduğum konumdan dolayı..." diye konuştu.

"SOSYETE TAYFASINI SEVMİYORUM"

"SOSYETE TAYFASINI SEVMİYORUM"

"Sosyete tayfasını sevmiyorum, onlara iş yapmayı da sevmiyorum" diyen Enes Batur, "Ben daha samimiyetten yanayım. İki yıllık İstanbul tecrübem içerisinde çok fazla içlerinde bulundum ve gerçekten nefret ettiğim kanısına vardım sosyetik insanlardan. Sosyetik derken ‘Acun Ilıcalı’dan Ali Koç’tan bahsetmiyorum’ bizim sektörde bu işi yapan sosyal medyada olan kesimden bahsediyorum. Çıkar için arkadaşlık kuran insanlardan bahsediyorum, onlardan nefret ediyorum" diyerek sözlerine devam etti.

"KİMSE BEĞENSİN DİYE BİR ŞEY ALMIYORUM"

"KİMSE BEĞENSİN DİYE BİR ŞEY ALMIYORUM"

Çok para kazanıp kazanmadığını konusuna da değinen Batur, "Onların benim işlerimi sevmemesi çok önemli değil. Parası olmayıp da parası çok fazlaymış gibi takılan insanlardan bahsediyorum. Parasızlar falan demiyorum, paranın bir değeri yok ama onun için canını verebilecek insanlar var… Ben istediğim şeyleri alabilecek kadar para kazanıyorum. Başkaları beğensin diye bir şey almıyorum kendi hoşuma gidecek şeyleri alıyorum. 50 bin lira diye gidip bir saate para vermiyorum. Hoşuma giden şeyleri alıyorum 50 TL de 100 TL de olabilir. Son bir buçuk iki yıldır paramı kendim kontrol ediyorum, daha önce ailemdeydi bu iş… Para hiçbir zaman benim odak noktam olmadı" ifadelerini kullandı.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Güner Ümit, Zerrin Özer'in tecavüz itirafı sonrası isyan etti: Yahu Zerrin! Sen benim kaç yıllık arkadaşımsın, kardeşimsin!