Enes Batur iddialara yanıt verdi

Hakkında 3 ayrı suçtan soruşturması bulunan YouTuber Enes Batur, 'ikinci filminin çekimleri iptal edildi' iddiasına yanıt verdi

05 Aralık 2018, Çarşamba 00:08
A A

YouTube'da çektiği videolar ile büyük bir takipçi ve hayran kitlesine sahip olan Enes Batur Sungurtekin hakkında Bakırköy Cumhuriyet Savcılığı 'halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik etme', 'kişilerin huzur ve sükununu bozma', 'sesli yazılı veya görüntülü bir ileti ile hakaret' suçlarından soruşturma başlatılmıştı.


2018'in Ocak ayında filmi gösterime giren Enes Batur, ikinci filmini de çekeceğini açıklamıştı.

Ancak Batur'un hakkında soruşturma açılması sebebiyle ikinci filminin çekimlerinin iptal edildiği iddia edilmişti.

İDDİALARA CEVAP VERDİ

İDDİALARA CEVAP VERDİ

Enes Batur, film çekimlerinin iptal edilmesini iddiasına şu cevabı verdi:

Yalan haber yapmak moda olmaya başladı. Film çekimlerimiz iptal edilmiş. Kimden duydunuz bunu? Nereden aklınıza geldi? Niye yalan söylüyorsunuz? Yazın başında izlersiniz filmimizi.

TEPKİ ÇEKEN VİDEO

TEPKİ ÇEKEN VİDEO

Enes Batur'un 20 Ekim 2018'de yayınladığı videoda, amcasına küfür, hakaret ve aşağılayıcı söylemlerde bulunmuştu.

Gizli çekilen videoda Enes Batur'un amcasına, "Sen adam olsan, bir işe yarasan, en azından eşin güzel olur. Sen adam mısın? Adana'da hiç kimsenin takmadığı bir adamdın. Şimdi iki üç kişi fotoğraf çektiriyor diye amca amca diye geziyorlar. Adın bile yok. Neydin ne oldun?" gibi sözler sarf ettiği duyuluyor.


Videonun sonunda Batur, şaka yaptığını söylüyor ama amcasının gözlerinin dolduğu görülüyor.


Enes Batur amcası ile yayınladığı video çok fazla tepki alınca, videoyu kaldırmış ve özür dileyip videonun şaka amaçlı olduğunu söylemişti.


Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.