Engelliler ulaşımda kolaylık istedi

Engelliler ulaşımda kolaylık istedi

A A
Engelliler ulaşımda kolaylık istedi

İZMİR'de engelli dernekleri  İzmir Büyükşehir Belediyesi ESHOT Genel Müdürlüğü'nden toplu ulaşımda kolaylık istedi. ESHOT Genel Müdürü Erhan Bey de "İlk etapta, otobüslerimizdeki validatörlerin sesli uyarı sistemleri yeniden aktive edilecek. Şoförlerimize duraklara yanaşma ve engelli yolcularımızı fark etme hususlarında daha hassas olmaları için bilgi ve eğitim verilecek" dedi.

İzmir’de engellilerin otobüsle ulaşım konusunda yaşadıkları sıkıntıları azaltmak için bir dizi tedbir almaya karar veren İzmir Büyükşehir Belediyesi ESHOT Genel Müdürlüğü, kentteki engelli dernekleri ve vatandaşlarla bir araya geldi. Bilgi alışverişi amacıyla düzenlenen toplantıda engelli dernekleri temsilcileri yaşadıkları sorunları ve çözüm önerilerini ESHOT Genel Müdürü Erhan Bey ve ilgili tüm birimlerin yöneticilerine anlattı. Engelli derneklerinin temsilcileri, duraklarda ve araç içlerinde sesli ve görüntülü uyarı sistemlerinin mutlaka olması gerektiğini ifade etti. Durağa yaklaşan otobüsün nerede olduğu, kaç dakika içinde geleceği, otobüs şoförüne durakta engelli bir vatandaşın beklediği bilgisinin anlık olarak ulaşması, araçlarda yaklaşılan ve varılan durak bilgilerinin sesli ve görüntülü olarak anons edilmesi gibi uygulamalarının hayata geçirilmesi istendi. Engelli temsilcileri, özel araçlarının kural dışı park etmesi nedeniyle otobüslerin duraklara yanaşamamasından da şikayetçi oldu. ESHOT Genel Müdürü Erhan Bey toplantı sonunda şu açıklamayı yaptı:

"Talepleriniz dikkate alınacak, yeni uygulamalar ve düzenlemeler bu doğrultuda planlanacak ve en kısa sürede hayata geçirilecek. Bunlar yapılıncaya dek, ilk etapta, otobüslerimizdeki validatörlerin sesli uyarı sistemleri yeniden aktive edilecek. Şoförlerimize duraklara yanaşma ve engelli yolcularımızı fark etme hususlarında daha hassas olmaları için bilgi ve eğitim verilecek. Hatalı parklarının engellenmesi için de İl Emniyet Müdürlüğü ile temasa geçeceğiz. Sizleri çok önemsiyoruz. İletişimimiz, güçlenerek devam edecek."

İZMİR, (DHA)

FOTOĞRAF

 

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER İş insanı İzmirli Kenan Pelit hayatını kaybetti