Engin Akyürek Seul'de 'En İyi Aktör' seçildi

Televizyon sektörünün en önemli organizasyonlarından biri olan 'Uluslararası Seul Drama Ödülleri 2015'in sahipleri açıklandı. Genç oyuncu Engin Akyürek, Adrien Brody'nin de aday gösterildiği 'En İyi Aktör' kategorisinde ödülü kucaklayan isim oldu

10 Eylül 2015, Perşembe 18:57
A A
Engin Akyürek Seul'de 'En İyi Aktör' seçildi

8 ülkeden 212 başvurunun yapıldığı, Güney Kore'de düzenlenen Uluslararası Seul Drama Ödülleri'nde 'En İyi Aktör' kategorisinde finale kalan Engin Akyürek, altı adayı da eleyerek 'En İyi Aktör' seçildi.

'Terörün olduğu yerde söylenebilecek tek şey barıştır'

Engin Akyürek "Tüm dünya için barış diliyorum" diye bitirdiği konuşmasında terör olaylarından duyduğu üzüntüyü de dile getirdi:

"Aynı dili konuşamasak da paylaşamasak da duyguları paylaşmak çok güzel bir tecrübe. Buradan tüm ekip arkadaşlarıma ve çok kıymetli aileme sonsuz teşekkür ediyorum. Bu ödülü aldığım için çok mutluyum ama son zamanlarda ülkemde olan terör olaylarından dolayı büyük üzüntü içerisindeyim. Terörün olduğu yerde söylenebilecek tek şey barıştır. Sadece kendi ülkem adına dilemiyorum bunu, tüm dünya için barış diliyorum."
Kara Para Aşk dizisiyle aday gösterildi

Başrollerini Tuba Büyüküstün ile paylaştığı televizyon dizisi Kara Para Aşk'taki performansıyla aday gösterilen Engin Akyürek, dünyaca ünlü aktör Adrien Brody'nin de aday olduğu kategoride ödülün sahibi olmayı başardı. 

Engin Akyürek kimdir?

12 Ekim 1981 tarihinde Ankara’da dünyaya geldi. Ankara Üniversitesi Tarih Bölümü’nden mezun oldu. “Türkiye’nin Yıldızları” adlı yarışmada birinci olduktan sonra “Yabancı Damat” isimli TV dizisinde oynadı. Bu dizide 2004-2007 yılları arasında Kadir Sadıkoğlu karakterini canlandırdı.

1.88 m. boyunda, 82 kg. olan başarılı oyuncunun ilk sinema filmi 2006 yılındaki “Kader” filmidir.

2007-2008 yılları arasında ATV ekranlarında “Karayılan” dizisinde Nizipli karakterini canlandıran Akyürek, 2009 yılında “Bir Bulut Olsam” dizisinde başrol oynadı.

2010-2012 yılları arasında Kanal D ekranlarında izlenme rekorları kıran “Fatmagül’ün Suçu Ne” dizisinde Kerim Ilgaz karakterine hayat vererek hayran kitlesini genişletti.

2014-2015 yıllarında da yine reytinglerde hep üst sıralarda olan  “Kara Para Aşk”ta oynadı.

Ayrıca 2014 yılında Bir Küçük Eylül Meselesi adlı sinema filminde de yine başroldeydi.

Genç oyuncunun ödülleri ise şöyle:

    2006: Umut Veren Sanatçı (ÇAŞOD Oyunculuklar Ödülleri)
    2007: Umut Veren Sanatçı (39. SİYAD Türk Sineması Ödülleri)
    2011, 2012: En İyi Erkek Oyuncu (televizyondizisi.com En İyiler Ödülleri)
    2012: En Has Erkek Dizi Oyuncusu (Kadir Has Üniversitesi)
    2012: En İyi Erkek Oyuncu (televizyondizisi.com En İyiler Ödülleri)
    2015: En İyi Aktör (Uluslararası Seul Drama Ödülleri)

 
 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...