Engin Alan'ın kızı isyan etti

Balyoz Davası'nda 18 yıl hapis cezası alan MHP Milletvekili Emekli Korgeneral Engin Alan'ın kızı Tülin Alan, babasının tutukluluk durumunun devam etmesi nedeniyle Genelkurmay'a ve Meclis'teki siyasi partilere sitem etti

15 Nisan 2014, Salı 23:41
A A

Cüneyt Özdemir'in 5N1K programına konuk olan Engin Alan'ın kızı Tülin Alan, babasının neden hala tutuklu olduğunu anlayamadığını söyledi.

GENERAL AMCALAR KAĞITTAN KAPLAN ÇIKTI


Genelkurmay'ın Balyoz Davası konusunda üzeirne düşeni yapmadığını söyleyen Tülin Alan, "Biz onların masaya vurmasını beklemiyorduk. Ama Genelkurmay'ın avukatları en azından iddianameyi incelemeli ve sahte delilleri çürütmeliydi. Bizim bilirkişi raporlarımız dikkate alınmadı, savunma hakkımız ihlal edildi, tanıklarımız dinlenmedi. Bu süreçte Genelkurmay'ın üzerine düşeni yaptığını düşünmüyorum. Hatta babam milletvekili seçilene kadar bizi arayan bile olmadı. Bizim çocukluğumuzdan beri güvendiğimiz koca koca general amcalar, abiler meğer kağıttan kaplanmış" dedi.

ANAYASA MAHKEMESİ CEVAP BİLE VERMEDİ


Kasım ayından bu yana üç kez Anayasa Mahkemsi'ne dilekçe verdiklerini söyleyen Alan, " Twitter için bie acil şekilde toplanıp karar veren Anayasa Mahkemsi Kasım ayından bu yana bize bir cevap bile vermedi" dedi. Alan, iç hukuk yollarının tükenmediği için AİHM'e müracat edemediklerini söyledi.

UTANMA DUYGULARININ OLMADIĞINI DÜŞÜNÜYORUM

Hükümlü ve tutuklu diğer bütün milletvekillerinin serbest kaldığını ancak babası Engin Alan'ın tutuklu olduğunu söyleyen Tülin Alan, Meclis'in bu konuda adım atması konusunda umudunun olmadığını söyledi. Tülin Alan "Eğer bir utanma duyguları olsaydı şimdiye kadar bu sorunu çözmüş olurlardı. Ama benim onlardan umudum yok. Bizim beklentimiz Anayasa Mahkemesi'nin vereceği kararda" dedi.

O TAHLİYELERDE SAÇIMI BAŞIMI YOLDUM


Zirve sanıklarının tahliye edildiğini ancak devlete 40 yıl hizmet eden ve halihazırda milletvekili olan babasının tutuklu olduğunu vurgulayan Tülin Alan "O tahliyeleri izlerken saçımı başımı yoldum. İnsan düşünmeden edemiyor. Üç kişinin boğazını kesenler serbest kalırken benim babam 4 yıldır hala tutukluysa ortada bir kin mi var?" şeklinde konuştu.

 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.