Enpay işçileri ile polis arasında arbede yaşandı

Enpay işçileri ile polis arasında arbede yaşandı

DİSK'e bağlı TÜRK Metal Sendikası'ndan istifa ederek Birleşik Metal-İş'e geçtikleri gerekçesiyle işlerine son verilen 11 Enpay çalışanı için sendika yöneticileri ve işçiler fabrika önünde gösterisi yaptı. Yürüyen işçilerle Çevik Kuvvet ekipleri arasında kısa süreli arbede yaşandı

13 Temmuz 2015, Pazartesi 19:49 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Başiskele İlçesi’ne bağlı Vezirçiftliği mevkiinde Transformatör endüstrisi için magnetik nüveler, yüksek gerilim izolasyon komponentleri ve trafo kazanları üreten Enpay fabrikasında sendikal faaliyette bulundukları gerekçesiyle işlerine son verilen 11 Enpay çalışanı için fabrika önünde bugün basın açıklaması yapıldı.

Basın açıklamasına Birleşik Metal İş Sendikası Genel Sekreteri Özcan Atar, Birleşik Metal İş Sendikası Kocaeli Şube Başkanı Hami Baltacı, işten atılan işçiler, fabrika çalışanları ve sendika üyeleri katıldı.

Ardından Birleşik Metal İş Sendikası’na bağlı ENPAY işçileri 18.00 servis araçları gidince Vezirçiftliği’nde bulunan fabrikadan İzmit Merkez’e doğru yürüme kararı aldı. İşçiler yürüyüş boyunca hep birlikte, "Direne direne kazanacağız", "Susma sustukça sıra sana gelecek" şeklinde sloganlar attı. Çevik kuvvet, işçilerin geçişine izin vermezken, işçiler bir süre oturma eylemi yaptı. Çevik kuvvet ekipleri ile işçiler arasındaki kısa süreli arbede de yaşandı.

Fabrikadan yaklaşık 1 kilometre yürüyen işçilere fabrika yönetimi tarafından servis araçları ayarlanınca eylem sonlandırıldı.

Orhan UZUN/BAŞİSKELE (Kocaeli), (DHA)

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Tunceli’de teröristlerin kullandığı sığınak imha edildi