Erbil AK Parti'ye fena çıkıştı

Mehmet Ali Erbil, Star TV'deki 'ŞaşırtMali adlı yarışma programında isim vermeden AK Parti'ye resmen meydan okudu

14 Ekim 2009, Çarşamba 11:00
A A

Star TV'de yayınlanan "ŞaşırtMali" adlı yarışma programını sunan Mehmet Ali Erbil, ücretli öğretmenlik yapan bir yarışmacıya aylık ne kadar para kazandığı sordu.

Yarışmacının kulağına fısıldadığı rakamı duyunca resmen çılgına dönen Erbil, AK Parti'ye karşı açtı ağzını yumdu gözünü. İşte Erbil'in isim vermeden Erdoğan'ı ve Ak Parti'yi eleştirdiği, bende sığınmacı olmak istiyorum dediği o sözleri:

M.A..E. Şu an ne yapıyorsun?

Yarışmacı: Ücretli öğretmenlik yapıyorum.

M.A.E:  Ama maaş alıyorsunuz?

Y: Tabi ücret karşılığı maaş alıyorum..

M. A.E: Ne kadar maaş alıyorsun? Erkeklerin aldığı maaş söylenmez ama gel kulağıma söyle.

Y: Ayda! Maalesef mi?

M.A.E: Benden çok alıyorsun lan.(Gülüyor ve söylenen rakam karşısında şaşırmış görünüyor) - Hangi okulu bitirdin.

Y: Anadolu Üniversitesi...

M.A.E: Anadolu Üniversitesi'ni bitirdin kardeşim. Of of ne olacak bu Türkiye'nin hali. Hala nelerle uğraşıyoruz, hala nelerle uğraşıyoruz. Ayıptır söylesi 500 TL maaş alıyor. Bakar mısın? Üniversiteyi bitirmiş öğrencilere İngilizce öğretiyor, 500 TL maaş alıyor. Türkiye hala demokratik açılımdan bahsediyor."

HANGİMİZ ALLAH'TAN KORKUYOR

" Yalan mı? Allaşkına yani... Allaşkına kardeşim yani... Gençlik aç, işsiz biz nelerden bahsediyoruz. Ben karar veremiyorum hangimiz Allah'tan korkuyor? Hangimiz daha Müslümanız?

CEM UZAN'A ÖYLE LAF ETTİ Kİ...

Vallahi ben ne yapayım bilmiyorum, gidip Afganistan'a mı sığınayım? Gerçi o sığınanlar ülkeyi soydular, farklı yani bizden farklı.

"SANATÇI OLARAK BASKI GÖRÜYORUM" 
Biz konuştuğumuz zaman fikrimizi söylediğimiz zaman ne baskılar görüyoruz, size anlatamam bir sanatçı olarak. Ulan benim cürümem ne lan! Ben ne kadar yer yakarım yani. Ben kimim lan yani. Ben bile baskı görüyorum, konuşuyorum diye. Yazık!..Keşke benim korktuğum kadar korsanız Allah'tan!

"TÜRK HALKI KENDİNE GEL"

Ah emekliler için hiçbişey söyleyemiyorum. Daha nelerden bahsediyorlar, Allahışkına bana söyler misiniz. Kendine gel Türk halkı, kendine gel. Samimi söylüyorum kendine gel, daha neler bekliyor bizi kimbilir. Çocuk ya yazık günah, İngilizce gibi bir lisan öğretiyor. Kolay değil ama bakın 500 TL maaş veriyoruz. Bunun garantisi de yok yani sözleşmeli.

"ONLARIN TUZU KURU"

 

Tabii hepsinin tuzu kuru şeyden bahsederken. Tuzu kuru kuru, tuzlar kuru! Düşünün arkadaşlar uyanın, lütfen uyanın. Allah rızası için uyanın. Biz bunu hakeden toplum değiliz. O kadar güzel, o kadar zengin bir ülkemiz var ki!

İnternethaber

 

 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.