Ercan Saatçi tehdit haberini yalanladı

Ercan Saatçi tehdit haberini yalanladı

Ercan Saatçi, bugün basında yer alan "Galatasaray yöneticisi Haldun Üstünel'i" tehdit ettiği yolundaki haberleri yalanladı

04 Kasım 2009, Çarşamba 16:43 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Ercan Saatçi, yazılı bir açıklama yaptı. Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

'Üstünel'e tehdit telefonu' başlıklı haberlerde, benim Sayın Haldun Üstünel'i arayarak, "Bu meseleyi kapat, elimizde senin ve bazı yöneticilerin görüntüleri var. Bunları yayınlar sizi insan içine çıkamaz hale getiririz" dediğim iddia edildiğini, ayrıca bu gerçek dışı haberde, Sayın Mahmut Özgener, Sayın Şansal Büyüka, Sayın Serdar Güzelaydın ve Sayın İbrahim Seten'in de böyle bir konuşmaya şahit oldukları belirtilmiştir.

1- Bahsi geçen yemekte, oradan ne sayın Üstünel'i ne de başka bir Galatasaray yöneticisini kesinlikle aramadım. Ki, Haldun Üstünel'i en son iki hafta önce aradım ve aramızda son derece medeni bir konuşma geçti.

2- Açıkca ve net olarak en son söyleyeceğimi en baştan söylemeliyim ki; Tüm bu iddia sahiplerini bağlayan yalan ve iftira içeren, içinde bir veya birden fazla kişiyi tehdit ettiğim gibi ağır suç unsuru olan, gerçek dışı haberlerle ilgili hukuki yollara başvurarak bu konunun mahkemeler nezdinde de açığa kavuşturulması için gereken herşeyi yapacağımı belirtirim.

3- Bizzat kendim bu konuyla ilgili olarak savcılığa başvurarak, son bir ayda bana ait telefonlardan kimleri aradığımın ve kimlerle konuştuğumun kaydının çıkartılmasını isteyeceğim. Bu konuda iddia sahiplerinin istedikleri görüşmelerinin içeriğinin mahkemece talep edilerek açıklanmasını da sağlayacağım.

4- Sadece Sayın Üstünel'i değil, bir başka kişiyi arayarak, iddia edilenin dışında tehdit mesajı iletip iletmediğimin de açıklığa kavuşmasını isteyeceğim. Aynı duyarlılığı göstermesini, bu haberleri yapanlardan ve tehdit ettiğim söylenen sayın Üstünel'den de isteyeceğim.

5- Bahsi geçen yemekte, Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Sayın Mahmut Özgener, Vatan Gazetesi Spor Müdürü, Sayın İbrahim Seten, Lig TV Genel Müdürü Sayın Şansal Büyüka, Türkiye Futbol Federasyonu Milli takımlar eski sorumlusu Sayın Serdar Güzelaydın ve Beşiktaş Kulübü Yönetim Kurulu eski üyesi Sayın Fikret Orman vardı. Kamuoyunca bilinen bu kişilerle, isteyen herkes konuşarak o yemekte konuya ilişkin herhangi bir konuşmanın geçmediğini hatta imasının dahi yapılmadığını teyit edebilir. Kaldı ki sayın Güzelaydın, sayın Özgener ve Sayın Büyüka bu yemeğin son bir saatine tesadüfen katılmışlardır. Mahkemeye baş vurduğumda bu kişilerinde görüşlerinin alınmasını doğal olarak talep edeceğim.

6- Enteresan olan bu kadar ciddi bir iddiada, iddianın tarafı olan beni hiç bir basın mensubu aramadı, görüşümü almadı.

7- İddia edilen gerçek dışı konuyla ilgili anlayamadığım ve anlamakta güçlük çektiğim bir diğer husus da şudur ki; Böyle bir görüşmenin direkt benimle ya da bir aracıyla yapılmış olması gerçek ise, son günlerin gelişmeleri ışığında bu konunun gazete manşetleri yerine neden savcılık makamına iletilmediğidir.

8- Eğer gazetelerde iddia edilenin dışında, Sayın Üstünel'e atfen benim dışımda başka bir aracının olduğu iddiası da varsa bu kişinin deşifre edilmesinden en çok rahatsızlık duyacak ve zarar görecek kişi olarak, bu şahsın da açıklanmasını talep etmekteyim. Aksi halde bu konuyu da hukuka taşıyacağımı ve eğer varsa hukuk yoluyla, bu kişiyi kamuoyuna deşifre ettireceğimi açıkça belirtmek isterim.

9- Aleyhimde ki kampayanın başlatılmasına gerekçe gösterilen görüntü dolayısıyla tekrar ve son kez Tüm Galatasaray camiasından bütün kalbimle ve samimiyetimle özür dilerim. Kamuoyuna saygılarımla bildiririm "

İSTANBUL/DHA3

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Fenerbahçe'den Gökhan Gönül açıklaması