Erciyes'e 'Güvenli Kayak Merkezi' sertifikası

Erciyes'e 'Güvenli Kayak Merkezi' sertifikası

Erciyes'e 'Güvenli Kayak Merkezi' sertifikası

09 Aralık 2020, Çarşamba 07:57 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

KAYSERİ, (DHA)- TÜRKİYE’nin önemli kış turizm merkezlerinden Erciyes Kayak Merkezi’ne sertifikalandırma kuruluşu Bureau Veritas tarafından ‘Güvenli Kayak Merkezi’ sertifikası verildi. Erciyes Kayak Merkezi, koronavirüs ile mücadele sürecinde tüm tedbirleri alarak kayakseverlere kış sezonunda güvenli tatil imkanı sunacak. Bu kapsamda Erciyes Kayak Merkezi’ni konaklama ve yeme-içme tesislerini ayrı ayrı kriterler çerçevesinde uluslararası standartlarda denetleyen Bureau Veritas Türkiye tarafından, hijyen, sağlık denetimi ve uygunluk değerlendirmesi yapıldı. Yaklaşık 2 aylık bir süreç sonrasında hazırlanan rapor doğrultusunda Erciyes Kayak Merkezi, ‘Güvenli Kayak Merkezi’ olarak onaylandı. Güvenli Kayak Merkezi sertifikası, Bureau Veritas Türkiye, Azerbaycan ve Gürcistan Bölge Direktörü Umut Balaban ve Ankara Bölge Müdürü Fevzi Korkmaz tarafından, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç’a makamında takdim edildi.
Başkan Büyükkılıç, Erciyes’in bu belgeyi alan ilk ve tek kayak merkezi olduğunu söyleyerek "Kayseri Erciyesimiz bizim için en önemli değer. Pandemi ile mücadele sürecinde güvenlik sertifikası alan Türkiye’de ilk kayak merkezi Erciyes’tir. Erciyes, uluslararası standartta ve en son teknolojiye sahip 18 mekanik tesisi, 100 kilometreden fazla pisti olan önemli bir merkezdir ve pandemi sürecinde de güvenli bir alandır. 140 ülkede temsilciliği bulunan Bureau Veritas gibi ciddi bir kuruluştan sertifika almak, her kayak merkezine nasip olmaz. Buraya gelecek olan dostlarımıza inşallah güvenli bir şekilde hizmet vereceğimize inanıyorum. Erciyesimiz ISO 9001, ISO 10002 ve IQ Net, gibi global belgelerin ardından Bureau Veritas Safe Ski Resort Sertifikası’nı da alarak dünyanın en güvenli kayak merkezi olduğunu tescilledi" diye konuştu.
Bureau Veritas Türkiye, Azerbaycan ve Gürcistan Bölge Direktörü Umut Balaban ise, Kayseri'de bulunmaktan dolayı memnun olduklarını belirterek, "Biz de bu belgeyi Kayseri Büyükşehir Belediyemiz yönetimindeki kayak merkezimize vermekten gerçekten onur duyuyoruz. Tesisimizdeki sayın başkanımız ve yönetim kurulu başkanımız başta olmak üzere tüm emeği geçen arkadaşlarımıza teşekkür ve tebrik ederiz. Hem Türkiye’de hem de dünyada bir ilk bu belge, bu tesisin tamamen güvenli olduğuna dair bir belgedir ve bir vizyon göstergesidir" dedi.
FOTOĞRAFLI

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Kayseri’de 55 aileye bin 100 adet küçükbaş hayvan dağıtıldı