'Erciyes'te uluyorsan Ankara'da da uluyacaksın'

Kürt açılımı gerginliği büyüyor... AK Partili Bozdağ'dan Bahçeli'ye: Erciyes'te kurt olup uluyorsan, Ankara'da da uluyacaksın

25 Ağustos 2009, Salı 12:21
A A
'Erciyes'te uluyorsan Ankara'da da uluyacaksın'

Kürt açılımını ‘Amerikan projesi’ olarak niteleyen MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye Başbakan Tayyip Erdoğan, “İspatlamayan alçaktır, namussuzdur” demişti. AK Parti Grup Başkanvekili Bekir Bozdağ dün düzenlediği toplantıda MHP’yi dürüst olmamakla suçladı. Bugüne kadar PKK’lı teröristlere 8 pişmanlık yasası çıktığını, bunların 4’ünde MHP’nin desteği olduğunu kaydeden Bozdağ, “O zaman MHP’nin tavrı ‘terörün ekmeğine yağ sürmek, teröre prim vermek, teröristleri serbest bırakmak, şehit ailelerinin boyununu bükmek’ şeklindeydi. Bu dürüstlük müdür?” diye sordu ve özetle şunları söyledi:

‘Erkek değil, ürkek'

Asıl Amerikan projesi, bölücübaşının idamdan kurtulmasıydı. Bölücübaşının boynundan ipi çıkarmaktı ve bu projenin taşeronluğunu da MHP yaptı. Başbakanlık’ta bu idam dosyasının yolunu kesen Sayın Bahçeli’dir. Şimdi konuşuyorlar ‘PKK’yı muhatap alma’ diye. Şimdi, kalkıp oradan buradan gürlüyor. İktidarda gürlemek lazım. Erciyes’te kurt olup Ankara’da kuzu olmamak lazım. Orada uluyorsan, Ankara’da da uluyacaksın, Meclisin çatısı altında da uluyacaksın. Öyle yağma yok. Milletin yanında erkek ama Meclis’te ürkek olacak tavrını biz hiç benimsemedik.

 

MHP'den Bozdağa'a: Zeka düzeyi düşük

MHP Genel Sekreteri Cihan Paçacı, Bekir Bozdağ’ın partisine yönelik açıklamalarına sert tepki göstererek, “AKP sözcüleri, MHP’nin izlediği politikayı anlayacak zeka düzeyinde değil. Zavallı AKP sözcüsü MHP’nin feryadının kan akma ihtimalini önlemek olduğunu anlamıyor” dedi. MHP Bursa Milletvekili Hamit Homriş de “Bekir Bozdağ bu fikirlerini herkesten önce milletvekili seçildiği Yozgat’taki vatandaşlarımıza anlatsın” diye konuştu.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.