Erdoğan ABD yolcusu

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan 29 Ekim'de ABD Başkanı Obama'yı ziyaret edecek

16 Ekim 2009, Cuma 08:25
A A
Erdoğan ABD yolcusu

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Irak dönüşü uçakta gazetecilere açıklama yaptı. Başbakan Erdoğan, sınır ötesi operasyon tezkeresi ile ilgili bir soruya, ''sınır ötesi operasyon uluslararası hukuktan aldığımız haktır. Bu hakkımızı da kullanırız. Bugüne kadar kullandık, bundan sonra da kullanacağız'' yanıtını verdi.

Erdoğan, bir soru üzerine, ABD Başkanı Barack Obama'nın 29 Ekim tarihi için kendisini ABD'ye çalışma ziyaretine davet ettiğini bildirdi. Erdoğan, ''davet bugün geldi. 'Alternatif tarihler incelensin' dedim. 'Çalışılsın, ondan sonra kesinleştirelim' dedik. Ona göre karar vereceğiz. 29 Ekimde karar kılarsak İran'dan ABD'ye gideceğiz'' diye konuştu. AABVaşbakan Recep Tayyip Erdoğan, Irak dönüşü uçakta gazetecilere açıklama yaptı. Yaptığı temaslardan memnun olduğunu belirten Erdoğan, PKK konusunda ABD'nin verdiği olumlu destekten bahsetti. Başbakan Erdoğan, ABD Başkanı Barack Obama'nın daveti üzerine 29 Ekim'de bu ülkeye bir ziyaret gerçekleştiğini söyledi.

A.A.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.