Erdoğan Alevilerle iftar programında konuştu

Erdoğan Alevilerle iftar programında konuştu

Başbakan Erdoğan, Ankara'da bazı Alevi dernek temsilcilerinin katıldığı iftar programında konştu. Erdoğan, 'Alevi ve Sünniler birbirlerinin yegane hamileridir' dedi..

21 Temmuz 2014, Pazartesi 21:43 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Cumhurbaşkanı Adayı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Biz Alevi vatandaşlarımıza bir kimlik dayatma peşinde olmadık. Bugün de bunun peşinde değiliz. Batı dünyasındaki ülkeler bizi birbirimize düşürmek için her şeye yapıyorlar" dedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, bazı STK temsilcileri ve kanaat önderleriyle Ankara Palas’ta iftarda bir araya geldi. İftarın ardından bir konuşma yapan Erdoğan, "Ortadoğu’da kardeşleri Şii ve Sünni diye ayırıp birbirlerine düşürmek isteyenler bu kirli oyunu Türkiye’de oynamak istediler. Zaman zaman da bu oyunu ısıtıp Türkiye’de servis etmek derdindeler. Allah’a sonsuz kere hamdolsun ki Türkiye, kurulan onca tuzağa rağmen bu nifak tuzağına düşmemiştir. Allah’ın izniyle de düşmeyecektir. Alevi ve Sünniler birbirlerinin yegane hamileridir" şeklinde konuştu.

"Biz Alevi vatandaşlarımıza bir kimlik dayatma peşinde olmadık" diyen Erdoğan, "Bugün de bunun peşinde değiliz. Batı dünyasındaki ülkeler bizi birbirimize düşürmek için her şeye yapıyorlar" dedi.

Başbakan Erdoğan, şunları söyledi:

Ortadoğu'da kardeşleri Şii ve Sünni diye ayırıp birbirlerine düşürmek isteyenler bu kirli oyunu Türkiye'de de oynamak istediler. Zaman zaman da bu oyunu ısıtıp, Türkiye'de servis etmek derdindeler. Allah'a sonsuz kere hamdolsun ki Türkiye, kurulan onca tuzağa rağmen bu nifak tuzağına düşmemiştir. Allah'ın izniyle de düşmeyecektir. Alevi ve Sünniler birbirlerinin yegane hamileridir.

"KÜRTLERE, ALEVİLERE YAPILANLARI UNUTMADIK"

Zulmün rengi yoktur. Zalimin bir tarafı yoktur. Zalim zulmederken mazlumlar arasında ayırım yapmaz. Zalim Esed kendisinden olmayanlara değil, insana zulüm yapıyor. İsrail, bir terör devleti olduğu için zulmediyor. Zalim, bütün inançlarından insani değerlerinden sıyrılmış kalbinde inanca dair her şeyi dışarıda bırakmış kişidir. Şii ve Sünni terörü kavramlarını asla kabul edemeyiz. Kardeşini katleden bizimle aynı dinden mezhepten olamaz. Alevi ve Sünniler birbirlerinin yegane hamileridir. Bize yapılan zulümlerin başkalarına da yapıldığını unutmadık. Kürtlere, Alevilere yapıldığını unutmadık.

"BATI BİZİ BİRBİRİMİZE DÜŞÜRMEK İSTİYOR"

İslâmî terör diye bir kavramı da asla kabul edemeyiz. İslâm, adı üstünde barış dinidir; terörle, kan dökmeyle asla yan yana gelemez. Biz Alevi vatandaşlarımıza bir kimlik dayatma peşinde olmadık. Bugün de bunun peşinde değiliz. Batı dünyasındaki ülkeler bizi birbirimize düşürmek için her şey yapıyorlar.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Bakan Soylu'dan Tahir Güven'in öldürülmesiyle ilgili çarpıcı sözler