Erdoğan Azerbaycan ziyareti öncesinde konuştu

Erdoğan Azerbaycan ziyareti öncesinde konuştu

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Köşk'e çıktıktan sonra ikinci yurt dışı ziyaretini Azerbaycan'a yaptı. Esenboğa Havalimanı'da açıklamalarda bulundu..

02 Eylül 2014, Salı 18:34 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Azerbaycan ziyareti öncesi gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan, yeni ikamet adresini de açıkladı..

25 ARALIK HAKKINDAKİ TAKİPSİZLİK KARARI

Yargı kararını verdi. Takipsizlik kararının ne anlamam geldiğini hukukla ilgisi olan varsa bilirler. Bu konuda itirazı olan varsa itirazlarını yaparlar. İtirazda da kimin hakkı vardır yoktur bu hukukta bellidir.

İKAMET ADRESİNİZ NERESİ OLACAK, YENİ BİNAYI BAŞBAKAN MI CUMHURBAŞKANI MI KULLANACAK

Şu anda oturduğum yer ikamet adresimdir. Şöyle ifade edeceğiz. Sayın cumhurbaşkanımızın oturduğu yerden ayrılmasıyla bir süre daha oturmaya devam edeceğiz. Daha sonra yeni yapılan binalara cumhurbaşkanlığı olarak taşınmayı düşünüyoruz. Şu andaki cumhurbaşkanlığı binaları ve konutlarına da başbakanımınız taşınmasını planladık.

F-16’NIN DÜŞÜŞÜ

Az önce Genelkurmay başkanımla görüştüm. Bir F-16 uçağımız piste yaklaştığında bir bayan yüzbaşımız herhalde sıkıntıyı anlamış olacak ki atlayıp kurtuluyor. Uçak piste çakılmış oluyor. Diğer uçaklarda sıkıntı yok. Değerlendirmeden soran Genelkurmay gerekli açıklamayı yapacaktır.

ZİYARETİNİZDE CHP VE MHP TEMSİLCİLERİ YOK…

Partimizin kuruluş yıldönümü resepsiyonunda bir açıklama yapmıştım. Ben bir davet ederim iki üç davet ederim. Gelirler, gelirler gelmezlerse bir daha davet etmem. Burası duygusallığı taşıyan yer değildir. Burası ülkenin zirvesi cumhurbaşkanlığı makamıdır. Davete icabet edilmezse bir daha davet etmek gibi bir mecburiyeti yoktur. İçtüzük kitapçığının kalkıp meclis başkanımıza fırlatılması bunu ardından yapılan açıklamalar, hele hele genel başkanın “bu bir meşru müdafaadır” açıklaması çok manidardır. Hele hele bir insanın adam öldürmesi bazen meşru müdafaadır benzetmesi, bir defa teşbih hata kabul etmez. Bu bir zihniyet meselesidir. Bundan dolayı da biz böyle bir ağız dalaşına CHP’nin başındaki zatla girecek değilim. Gelenlerle yolculuklarımızı yaparız…

ÇÖZÜM SÜRECİNİN GELECEĞİ

Hükümet görevli olan bakanlarımız arasındaki değişiklikleri yapmış takdirleri odur bize düşen hayırlı olsun demektir. İsabetli olduğu kanaatindeyim. Bu tecrübeleri bu arkadaşlarımız birlikte dayanışma içinde geleceğe taşıyacaklardır. Çözüm sürecinin önemi ortadadır ve bunu başarıya taşımak şahsım da olmak üzere hepimizin görevidir.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'ndan Filistin için telefon diplomasisi