Erdoğan Bayraktar resmen istifa etti

Bakanlıktan ve milletvekilliğinden istifa ettiğini 25 Aralık günü canlı yayında açıklayan eski Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar'ın kararından vazgeçtiği ileri sürülmüştü, ancak Bayraktar bugün istifa talebini ilettiğini söyledi

07 Ocak 2014, Salı 16:37
A A
Erdoğan Bayraktar resmen istifa etti

Erdoğan Bayraktar, bugün basına yansıyan ‘Bayraktar istifayı düşünmüyor’ haberlerinin asılsız olduğunu söyledi. Bayraktar, Hürriyet'eyaptığı açıklamada, “5 kere meclis genel kurul toplantısına mazeretsiz katılmayınca milletvekilliğinin düşeceğini biliyordum. Bu nedenle bugüne kadar harekete geçmedim. Ancak daha sonra yazılı bir talep zorunluluğu olduğunu öğrendim ve bugün istifa talebimi ilettim” dedi.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı görevinden alınan, milletvekilliğinden de istifa talebinde bulunan Bayraktar, AK Parti ile bağlarının devam edeceğini ifade etti.

Anayasa'ya göre milletvekilliği istifasının geçerli olması için Meclis Genel Kurulu’nun onayı şart. Anayasa’nın ‘Milletvekilliğinin düşmesi’ başlıklı 84’üncü maddesinde, istifa eden milletvekillinin milletvekilliğinin düşmesinin, istifanın geçerli olduğu TBMM Başkanlık Divanınca tespit edildikten sonra, TBMM Genel Kurulunca kararlaştırılacağı hükme bağlanıyor.
 

startFlvPlayer_PostaV2("divFlvPlayer13797","13797","201312","13797-89145-1.jpg","1", "0","İşte Bayraktar'dan bomba açıklama");
Sıradaki haber yükleniyor...