'Erdoğan çok kötü bir örnek'

CHP Parti Meclisi üyesi Berhan Şimşek, Başbakan Erdoğan'ın 'kötü bir örnek' olduğunu söyledi

30 Ekim 2009, Cuma 09:31
A A
'Erdoğan çok kötü bir örnek'

CHP Konak İlçe Başkanlığı tarafından Selahattin Akçiçek Kültür Merkezi'nde düzenlenen 'Yüreğimiz Cumhuriyet' konulu panele CHP PM Üyesi Berhan Şimşek, Konak Belediye Başkanı Hakan Tartan, CHP Konak İlçe Başkanı Aytekin Tunus ve partililer katıldı.

'PETKİM'İ, ERDEMİR'İ RİZE'DEKİ TARLASIYMIŞ GİBİ SATTI'

Bazı kesimlerin Cumhuriyet'e 2009 yılı koşullarında baktığını anlatan Şimşek, "Cumhuriyet bedava kazanılmadı. Cumhuriyetin eserleri, Cumhuriyet'le kurulan fabrikalar da bedava kazanılmadı. Şimdi ne yaptılar? Sattılar. Recep Tayyip Erdoğan Tüpraş'ı, Petkim'i, Erdemir'i babasının Rize'deki tarlasıymış gibi sattı. Oysa Birinci Dünya Savaşı antiemperyalist bir savaştı" diye konuştu.

'İMAM HATİPLERİ ATATÜRK AÇTI'

Cumhuriyetin aklın ve bilimin projesi olduğunu vurgulayan Şimşek sözlerini şöyle sürdürdü: "Cumhuriyet çağdaşlaşma projesidir. İlk İmam Hatipleri Mustafa Kemal açmıştır. Selçuklu ve Osmanlı'dan 30-40 kat daha fazla cami cumhuriyet döneminde kurulmuştur. Bazıları 'Ne mutlu Türküm diyene' denmesinden rahatsız oluyor.

Bu sosyolojik bir tariftir. Bir Türkçülük, Turancılık, ırkçılık abesle iştigaldir. 'Ne mutlu Türk olana' denmiyor, çünkü bu ülkenin temellerinde böyle bir anlayış yok. Başbakan'a Pakistan'da soruyorlar, 'İmam Hatipleri getirelim' diyorlar, 'Ben örneğim' diyor.

'HİKMETYAR'IN DİZİNİN DİBİNDE BÜYÜDÜ'

Seni örnek gösteren 29 Ekim'de kurulan Cumhuriyet'tir, İmam Hatipler değildir. İkinci örneği de göstermelisin. 'Ben Hikmetyar'ın dizinin dibinde büyüdüm' diye. Sen çok kötü bir örneksin. Cumhuriyetin en kötü örneği Recep Tayyip Erdoğan."

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.