Erdoğan, Davutoğlu'nun istifasını kabul etti

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Başbakan Davutoğlu tarafından sunulan Bakanlar Kurulunun istifasını kabul etti. Cumhurbaşkanlığı'ndan yapılan açıklamada "Cumhurbaşkanımız Bakanlar Kurulunun yeni hükümet kurulana kadar göreve devam etmesini istemiştir " denildi

09 Haziran 2015, Salı 17:39
A A
Erdoğan, Davutoğlu'nun istifasını kabul etti

Başbakan Davutoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşmek üzere bugün Beştepe'deydi. Erdoğan, Davutoğlu'nun istifasını kabul etti ve yeni hükümet kurulana kadar yeni görevinde devam etmesini istedi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Başbakan Davutoğlu tarafından sunulan Bakanlar Kurulu’nun istifasını kabul etti.

Başbakan Ahmet Davutoğlu, 7 Haziran seçimleri sonrası istifasını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a sunmak için Beştepe'deki Cumhurbaşkanlığı Sarayı'ndaydı.

GÖRÜŞME 1 SAAT 15 DAKİKA SÜRDÜ

Seçim sonrasında 4 kez telefon görüşmesi yapan Erdoğan ve Davutoğlu'nın Cumhurbaşkanlığı Sarayı'ndaki görüşme 1 saat 15 dakika sürdü. Başbakan Davutoğlu 63. hükümetin kurulabilmesi için istifasını Cumhurbaşkanına verdi.

"YENİ HÜKÜMET KURULANA KADAR GÖREVDE KAL"

Cumhurbaşkanı, Davutoğlu'nun yeni hükümet kurulana kadar Başbakanlık görevinde bulunmasını istedi.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.