Erdoğan, Fatih Terim'e sahip çıktı

Erdoğan, Fatih Terim'e sahip çıktı

Milli Takım'ın üst üste aldığı başarısız sonuçlar sonrası eleştirilerin hedefindeki isim Fatih Terim'le ilgili Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan dikkat çekici bir değerlendirme geldi

13 Kasım 2014, Perşembe 20:21 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, 4-0’lık Brezilya mağlubiyetinin ardından eleştirilerin odağına oturan Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim’e sahip çıktı. Erdoğan, “Fatih Hoca’nın hayallerinin yüksek olduğunu görüyorum. Ne yapsın? Çıkıp kendisi mi oynasın?” dedi. Erdoğan, Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Nazmi Bilgin ve cemiyetin yönetim kurulu üyelerini Çankaya Köşkü’nde kabul etti.

BREZİLYA'NIN AVANTAJI

Basının sorunlarının masaya yatırıldığı görüşmede, önceki gece oynanan Türkiye-Brezilya maçı da gündeme geldi.

Erdoğan, 4-0’lık mağlubiyet ile ilgili şu değerlendirmede bulundu: “Brezilya’da deniz kenarında kumda top oynuyorlar. Kum kasları güçlendirir. Kumda koştukları için atak ve güçlü oluyorlar. Bizim gençler halı sahada, sentetik yerde maç yapıyor. Alt yapı çok önemli. Bizim de güzel tesislerimiz var. İnsana yatırım yapmamız lazım, gençleri ihtisaslaştırmamız lazım. Galatasaray stadını yaptık, Beşiktaş yapıyor, Saraçoğlu var, Başakşehir Stadı yapıldı, Kasımpaşa’nın stadı var, tesisleri çok güzel, altyapısı çok iyi durumda. İnşallah futboldan başka adımlar da atacaklar. Fatih Hoca’nın hayallerinin yüksek olduğunu görüyorum. Ne yapsın? Çıkıp kendisi mi oynasın? İnsan unsurunu halledip genç bir yapıyı şimdiden geleceğe hazırlamamız lazım. Spor yazarları da ille futbol demeden diğer branşlara da ilgi göstermeliler.”

TÜRKİYE'Yİ YAKALAYAMAZLAR

Görüşmede terörle mücadelenin Türkiye’nin sorunlarının başında geldiğini de belirten Erdoğan şunları söyledi: “Ekonomik gelişmemizin önünde terör engeli var. Doğu ve Güneydoğu Anadolu da terör belası varken girişimci oraya yatırım yapar mı? Terör belasının üstesinden gelmemiz gerekiyor. Her zaman söylüyorum: Türkiye bu engeli aştığında uçuşa geçeriz, Türkiye’yi yakalayamazlar. Terörle mücadelede basına önemli görevler düşüyor.”

ABD GEÇ DE OLSA TÜRKİYE'NİN TEZİNİ ANLADI

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Suriye’deki gelişmelerle ilgili olarak, Amerikan yönetiminin geç de olsa Türkiye’nin tezlerine yaklaştığının sinyallerinin görüldüğünü ifade etti ve Suriye’de şimdiki yönetimin değişmesi halinde halkın iradesinin iktidara geleceğini söyledi.

TEKELLEŞME VE SENDİKASİZLAŞTIRMA SANSÜRÜN İKİZ KARDEŞİ

Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Bilgin ise Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Türk basınının sorunlarıyla ilgili bilgi verirken, basın ve ifade özgürlüğünün Türkiye’nin en önemli sorunlarından biri olduğunu söyledi. Bilgin, bu özgürlükleri tehdit eden etkenlerin başında tekelleşme ve sendikasızlaştırmanın geldiğini söyleyerek, “Tekelleşme ve sendikasızlaştırma sansürün ikiz kardeşleridir. Basında tekelleşme sendikayı ortadan kaldırdı. Gazeteciler ‘iş mi sendika mı’ tercihi arasında bırakıldı. Doğal olarak işi ve aşı seçtiler” dedi.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER MSB duyurdu! Eylem hazırlığındaydılar