Erdoğan ilk konuşmasını yaptı

Erdoğan ilk konuşmasını yaptı

Resmi olmayan sonuçlara göre Türkiye'nin 12. cumhurbaşkanı olan Tayyip Erdoğan, ilk konuşmasını İstanbul'da yaptı. Haliç Kongre Merkezi'ndeki seçim koordinasyon merkezinde partililere seslenen Erdoğan bu akşam Ankara'da yapacağı balkon konuşmasının saatini verdi

10 Ağustos 2014, Pazar 20:19 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Erdoğan'ın sözlerinden önemli satırbaşları şunlar:

"Sevgili kardeşlerim sevgili İstanbullular sizlere şöyle bir teşekkür yapmak üzere huzurlarınızdayım. Zira asıl konuşmamı genel merkezimizde yapacağım. 9 buçuk 10 gibi Ankara’da konuşmamı yapacağım ve burada süratle havaalanına geçip Ankara’ya intikal etmemiz lazım. Ankara’ya gidene kadar zaten yüzde 100 sandıklar açılmış olsun neticeyi de buna göre inşallah almış olalım.

startFlvPlayer_PostaV2("divFlvPlayer20053","20053","201408","20053-169681.jpg","1", "0","Recep Tayyip Erdoğan vatandaşlara seslendi");

Şu anda henüz maçın daha uzatmalarını oynuyoruz. Daha henüz bitmiş değil. İnşallah hakem son düdüğü tabi ki YSK kararıyla açıklayacak ama tribünler de bir şeyin kararını erir. Ve milletimiz malum 5 Temmuz’da çıktığımız yolculukta bugün sandıklarda iradesini ortaya koydu.

Şu anda da yüzde 97 gibi sandıkların neticesini almış vaziyetteyiz. Yüzde yüz olarak neticeyi aldığımız anda o zaman milletimizle inşallah genel merkezimizin balkonundan seslenerek kucaklaşacağız. Ben dualarınızı bekliyorum. Maltepe’de söylediğim gibi hakkınızı helal edin diyorum. Biz de bu yolda milletimize hizmet etmeye devam edeceğiz. Vatanımıza hizmet etmeye devam edeceğiz.

Daha ileri bir demokrasiyi onun standartlarını ülkemizde egemen kılmak için mücadelemizi sürdüreceğiz. Çözüm sürecini ülkemizde egemen kılmak için koşturacağız. gencinden kadınlarımızdan tüm beyefendi kardeşlerime kadar hepsine teşekkür ediyorum."

(Erdoğan bu açıklamayı yaptıktan sonra Atatürk havalimanına doğru yola çıktı.)

 


 

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Cumhurbaşkanı Erdoğan, şampiyon Beşiktaş ve taraftarını tebrik etti