Erdoğan, Kumlu ile görüşecek

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, sadece Türk-İş Genel Başkanı Mustafa Kumlu'ya randevu vereceğini söyledi

09 Şubat 2010, Salı 13:41
A A
Erdoğan, Kumlu ile görüşecek

Başbakan Erdoğan, partisinin grup toplantısından sonra işçi ve memur konfederasyonlarının, TEKEL işçilerinin sorununun çözümü için randevu taleplerine ilişkin gazetecilerin sorularını cevaplandırdı.

“Sadece Türk-İş Başkanına randevu vereceğim, diğerlerine değil” diyen Başbakan Erdoğan, görüşmenin ne zaman olacağına yönelik soruya, “Onların istediği gibi olacak” karşılığını verdi.

Başbakan Erdoğan, Özel Kalem Müdürlüğünün, randevu talepleriyle ilgili işlemlere baktığını söyledi. Daha önce DİSK, Hak-İş, KESK, Memur-Sen, Türk-İş ve Kamu-Sen Başbakan'dan randevu talebinde bulunmuştu.

Başbakan Erdoğan, Türk-İş Başkanı Mustafa Kumlu ile en son iki hafta önce görüşmüş, ancak görüşmeden bir sonuç çıkmamıştı. TEKEL işçileri 58 gündür eylem yaparken, son 5 gündür de bazı çalışanlar açlık grevine başladı.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.