Erdoğan 'Lav'la vurulacaktı

Üçüncü Ergenekon iddianamesinin eklerinde suikast planlarının ayrıntılarına da yer veriliyor.Belgelerde Başbakan Erdoğan'a yönelik lavsilahıyla suikast planı ayrıntılarıyla anlatılıyor.

21 Ağustos 2009, Cuma 15:38
A A

Başbakanlık konutu

Ergenekon soruşturması kapsamında tutuklanan Yarbay Mustafa Dönmez’in evinde yapılan aramalarda ele geçirilen belgeler de üçüncü iddianamenin 50 bin sayfalık eklerinde yer aldı. Bu belgelerden en dikkat çekici olanı ise Başbakan Tayyip Erdoğan’a yönelik suikast planı. Bu planda Başbakanlık Konutu ve çevresi, haritalar üzerine işaretlemeler yapılarak gösteriliyor.

Delil gösterdi

Yarbay Dönmez’in ajandasının bazı sayfalarında Başbakanlık Konutu’nun çevresindeki yürüyüş yolları krokiler çizilerek gösteriliyor. Yarbay Dönmez’den ele geçen belgelerle Ankara Sincan’daki Zir Vadisi’nde arama yapılmıştı. Eklerdeki notlarda Zir Vadisi’ndeki kazıda ele geçen silahların bulunduğu noktanın krokisi yer alıyor. Söz konusu belgeler, Başbakanlık Konutu’na lav silahıyla saldırı düzenlenme planının en önemli delili olarak gösteriliyor. 

Esra ALUS

 

 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.