Erdoğan: Ölüm bizim için yeni bir başlangıç

Erdoğan: Ölüm bizim için yeni bir başlangıç

Erdoğan: Ölüm bizim için yeni bir başlangıç

07 Mayıs 2011, Cumartesi 16:19 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, terör örgütü mensuplarının telsiz konuşmalarında "tek hedefimiz AK Parti" dediğini belirterek, "Neden AK Parti hedef; çünkü AK Parti sorun çözüyor, çözüm üretiyor, hizmet üretiyor, kardeşliği pekiştiriyor, doğu ile batıyı, kuzey ile güneyi kucaklaştırıyor. Çünkü AK Parti Türkü, Kürdü, Lazı, Çerkezi, Gürcüsü, Abazası, Romanı, Boşnağı, Arnavutu ayırt etmiyor, birleştiriyor" dedi.

Erdoğan, partisince Düzce’de düzenlenen mitingde vatandaşlara seslendi.
Düzce’nin AK Parti’ye seçimlerde hep yüksek düzeyde oy verdiğini, en son halk oylamasında anayasa değişikliğine "evet" diyenlerin oranının yüzde 72.5 olduğunu anımsatan Erdoğan, "Muhabbetinizden, itimadınızdan, bize olan aşkınızdan, sevdanızdan dolayı sizlere teşekkür ediyorum. Allah sizlerden razı olsun, muhabbetiniz daim olsun. Bu coşku var olduğu sürece, heyecan sürdüğü müddetçe, sizin hayır dualarınız bizimle olduğu müddetçe bize durmak yok, bize rehavet yok" diye konuştu.

Erdoğan, 14 Ağustos 2001’de hangi heyecanla yola çıktıysa, Türkiye’yi imar etmek için, baştan başa yeniden inşa etmek için, gönülleri fethetmek için nasıl bir coşkuyla yola çıktıysa bugün de aynı coşkuyla yollarına devam ettiklerini belirterek, şöyle devam etti:

"Bizim nasıl bir millet sevdası içinde olduğumuzu, nasıl bir memleket sevdası içinde olduğumuzu birileri anlamak istemiyor. Birileri bu yola başımızı, yüreğimizi koyduğumuzu, bu yola beyaz gömleğimizi giyerek çıktığımızı anlamak istemiyor. Onların anlamadığı şu, biz Orhan Gazi’nin emelinde buralarda gönülleri fetheden Akçakocaların, Turgutalplerin torunlarıyız. Biz Düzceli Konuralplerin, Gazi Rahmanların torunlarıyız. Onlar nasıl millet aşkına, memleket aşkına at sırtında canlarını bu yola koydularsa, aynı şekilde millet için, memleket için biz de canımızı bu yola koyduk, bu yola öyle çıktık.

Düzce 20. yüzyılın başında çok büyük alim zat yetiştirdi, Düzce’nın Çalıcuma eski adıyla Hacı Hasan köyünden Zahidül-Kevseri Hazretleri, ömrünü ilme, hikmete, insan terbiyesine adadı. Kabri şu anda nerede biliyor musunuz? Kabri şu anda Kahire’de. Sağolsunlar belediyemiz, ticaret ve sanayi odamız kabrine sahip çıktılar, restorasyonunu yaptılar. İşte Düzceli o büyük zatın Kevseri Hazretlerinin mezar taşında ne yazıyor biliyor musunuz? ’Ey kabrimin başında durup, ibretle bakan. Dünkü ziyaretçi bugün buraya defnoldu’. Mesele bu, biz ziyaretçiyiz, biz yolcuyuz, mesele arkada iz bırakmaktır, mesele arkada eser bırakmaktır. Ölmeyecek miyiz? Öleceğiz,ama CHP’liler ölüme de inanmıyor. Maalesef ben CHP’ye gönül veren kardeşlerime sesleniyorum, sizin yönetici takımında neler var, neler... Başınızı iki elinizin arasına alın, düşünün. Zincirlikuyu Mezarlığının girişinde şu anda bir ayet var. CHP’nin şu anda bir profesör adayı diyor ki ’hergün Zincirlikuyu’nun kapısından geçerken eskiden orada ruhuna El Fatiha yazıyordu. Fakat şimdi (her nefis ölümü tadacaktır) yazıyor. Çok sinir bozucu birşey’ diyor. Profesör olmuş, ama bu Allah’ın ayeti midir, yoksa Kadir Topbaş’ın bir sözü mü bunu bilmiyor. Zannediyor ki İstanbul belediye başkanının sözü. Sor, neyin nesidir sor. Arada sırada cenaze namazına gidiyorsan, orada yeşil örtüde de yazıyor. Her nefis ölümü tadacaktır. Bunu gör, gör bunu, görmüyor, neden görmek istemiyor, anlamak istemiyor, ama biz ölüme inanmışız. Ölüm bizim için bir bitiş değil, ölüm bizim için bir yok oluş değil, ölüm bizim için yeni bir hayatın başlangıcıdır. Onun için de bugüne kadar hiçbir şeyden korkmadık, korkmayacağız, hiçbir tehditte boyun eğmedik, bundan sonra da eğmeyeceğiz. Bugüne kadar önümüze çıkan hiçbir engele takılmadık, bundan sonra da inşallah takılmayacağız. Yeter ki sizler bizim arkamızda olun, yeter ki sizler bizimle olun, yeter ki sizler hayır dualarınızı bizden eksik etmeyin.

Öleceğiz, sonunda bizi nereye koyacaklar? 2 metreküplük bir mezara koymayacaklar mı? Mezara koyacaklar. Benim boyum 1.85, belki beni daha büyüğüne gömecekler. Hoca efendi namaz kıldırırken, cumhurbaşkanı, başbakan niyetine demeyecek, işadamıysa trilyoner niyetine demeyecek, ’er kişi niyetine’ diyecek, bayansa ’hatun kişi niyetine’ diyecek. Gömecekler, gömdükten sonra herkes dağılıp gidecek, bir daha hatırlarlar mı? Eğer baki kalan bu kubbede hoş bir sada imişsen, eserler bırakmışsan anılırsın, yad edilirsin, ama arkanda eser bırakmamışsan bir daha seni kimse hatırlamaz, yanına bile uğramaz, ailen, çocuğun çoluğun bile uğramaz, bayramdan bayrama... Öyleyse bu kavga niye, bu kin, nefret, öfke niye, bunu aşmamız lazım."

-"TERÖR ÖRGÜTÜNÜN TEK HEDEFİ AK PARTİ"-

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Erdoğan, alanda bulunan kadınların "Türkiye seninle gurur duyuyor" tezahüratı üzerine, "Hanım kardeşlerimin bu heyecanı, erkekler de de görmek istiyorum. Biz sizlerle gurur duyuyoruz" dedi.

Çetelerle, eşkiya, gözünü kan bürümüş teröristler ve terör istismarcılarının hepsiyle baş edebileceklerini dile getiren Erdoğan, Kastamonu’da konvoyuna yapılan saldırıyı anımsattı.

"Saldırı da bir Recebimiz şehit oldu. Allah rahmet eylesin, tüm ailesine ve milletimize tekrar başsağlığı diliyorum" diyen Erdoğan, şöyle konuştu:

"Teröristlerin telsiz konuşmaları ortaya çıktı. Telsiz konuşmalarında ne diyorlar, ’bundan sonraki tek hedefimiz AK Parti’dir’ diyorlar. Ben buradan vatandaşlarıma soruyorum, neden terör örgütünün tek hedefi AK Parti? Neden AK Parti hedef, çünkü AK Parti sorun çözüyor, çünkü AK Parti çözüm üretiyor, çünkü AK Parti hizmet üretiyor, çünkü AK Parti kardeşliği pekiştiriyor, çünkü AK Parti Doğu ile Batı’yı, Kuzey ile Güney’i kuçaklaştırıyor, çünkü AK Parti Türkü, Kürdü, Lazı, Çerkezi, Gürcüsü, Abazası, Romanı, Boşnağı, Arnavutu ayırt etmiyor, birleştiriyor. Çünkü Yaradan öyle emrediyor, ’yaratılanı seviniz, Yaradandan ötürü’ diyor. Bizde öyle diyoruz, Yunus’un diliyle ’Yaratılanı severiz Yaradandan ötürü’. Bundan rahatsızlar.

Terör örgütü bu ülkede, Kürt kardeşlerimin meselesinin çözülmesini, kardeşliğin pekişmesini istemiyor. BDP, bu ülkede Kürt kardeşlerimin sorunlarının çözülmesini, onların çok daha huzurlu bir ortamda yaşamasını istemiyor. Terör örgüte de BDP de yoksulluk sürsün, terör devam etsin, analar, babalar, gençler kaybetsin, kan akmaya devam etsin, silah tüccarları kazansın istiyor. Son günlerdeki bütün kışkırtmaların sebebi bu, gerilimi bu kadar artırmanın sebebi bu, alçakça saldırıların altında yatan bu. Bataklığın kurumasından, istismarın son bulmasından çekiniyorlar. Bugün kadar benim yoksul Kürt kardeşimi istismar ettiler, bundan sonra da böyle devam etsin diyorlar. AK Parti’nin Kürt vatandaşlarıyla bir sorunu yok ki. Benim partimin içinde şu anda 60’ı aşkın Kürt milletvekili var. Doğu’dan, Güneydoğu’dan, Karadeniz’den, Akdeniz’den, Orta Anadolu’dan, Batı’dan, Trakya’dan var. AK Parti bir bölgenin partisi değil, AK Parti bir etnik unsurun partisi değil. AK Parti, 74 milyonun partisi, 81 vilayetin 80’inde AK Parti’nin milletvekili var, ana muhalefetin var mı, yavru muhalefetin var mı? Hiçbirinin böyle bir durumu yok, niye onlar Türkiye’yi, tüm milletimizi kucaklayamadılar, ama biz tüm Türkiye’yi, milletimizi kucakladık. Onlar da AK Partiye gelsin, bilmiyorlar anlayacaklar, anladıkları zaman da yanlışlarından vazgeçecekler."

Barış Gündoğan - AA

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Türkiye'den Nijerya'daki terör saldırılarına kınama