Erdoğan Osmaniye'de konuştu

AK Parti'nin Osmaniye mitinginde, elindeki 'Hırsız Var' pankartını açan bir kişi sivil giyimli kişiler tarafından darp edildi. Erdoğan sahnede konuşurken elindeki pankartı kaldıran kişiye, önce çevredekiler müdahale etti

03 Mart 2014, Pazartesi 18:48
A A
Erdoğan Osmaniye'de konuştu
Eylemci, çevredeki sivil giyimli kişilerin müdahalesiyle pankartı indirmek durumunda kaldı. Ardından çevredeki sivil giyimli birkaç kişinin tartakladığı eylemci, apar topar miting alanından çıkarıldı. Miting alanından hızla uzaklaştırılan eylemci, gözaltına alındı.

 

startFlvPlayer_PostaV2("divFlvPlayer15427","15427","201403","15427-110409.jpg","1", "0","Evire çevire dövdüler!");

 


Öte yandan konuşmasında Gülen cemaatine sert eleştirilerde bulunan Erdoğan, “Bunlar itikadi noktada da bir sapıklığı içindeler. Bunlar tam haşhaşi…” dedi.

İşte Erdoğan’ın konuşmasından satır başları:

Biz cami imamını bilirdik ama bunların imamları çıktı ortaya.

Kainat imamı var Pensilvanya’da. Kıta imamları var Afrika’da Asya’da… Türkiye imam var. Bir de kurumların imamı var. Biz de çok safmışız inanmışız bunlara.

Bir de ablalar var. Kapınıza gelebilirler… 28 Şubat’ta bu kainatın imamı başların açılmasını istedi. Üniversiteye gidin dedi. Şimdi de sıkılmadan utanmadan kapılara geliyorlar.

Yılda 1 milyar dolar rant sağlıyorlardı. Şimdi dershane yasasıyla bunu engelledik. Bütün yaptıkları bu yüzden.

Bunların yayın organları gazeteleri falan sakın ha.

Çünkü bunların yayınları yanıltıcı. Fitne var, fesat var, yalan var…

İşte bunların yayın organlarından birinde Peygamber efendimizi miraçtan indirip kamyona bindirdiler.

Bunlar itikadi noktada da bir sapıklığın içindeler. Bunlar tam haşhaşi…

"İlçelerin imamları var. Bir de ablaları var. Bu ablalar kapınızı çalıp, AK Parti dışında MHP ve CHP'ye oyunuzu verin diyebilirler.

Ayrıca cenneti, cehennemi de satabilirler. 30 Mart'ta bunlara şunu söyleyeceksiniz; Benim başörtümle siz uğraştınız. 28 Şubat'ta bizim imam hatip ve üniversiteler kapatılırken sizin imamınız başörtüsü furuattır dedi. Açın başlarınızı girin üniversitelere dedi.

Bir ayrım olsun diye söylemiyorum, biz bu işte çok çile çektik, çok bizimle uğraştılar. Fakat biz bir ayrım yapmadık. Şu anda bu kainatın imamı başların açılmasını emretti. Üniversitelere öyle girin dedi. Şimdi de utanmadan sıkılmadan kapılara geliyor. Savaş Ay bir zamanlar röportaj yapmış bu imamla.

Çok enteresan bir ifadesi var. Ben hazreti Cebrail'i çok severim diyor. Hatta o hatırıma geldiği zaman burnum sızlamaya başlar. Hayatımda bir kez oy kullandım; hazreti Cebrail parti kursa ona bile oy vermem' diyor. Bu zat şimdi CHP ve MHP'ye oy verin diyor. Gelin 30 Mart'ta bu oyunu bozun diyorum.

30 Mart bundan dolayı başka. MHP'nin genel başkanı bizim durumumuza daha önceden düşmüş ve okyanıs ötesine verip veriştiriyordu. Ama şimdi araları kıyak. Demek ki bir an oluyor öyle bir an oluyor böyle. 30 Mart'ta bu çarkı tersine çevirmek için gece gündüz kapı kapı dolaşmaya var mıyız?

Göreve geldiğimizde Türkiye'de milli gelir 230 milyar dolardı. Şu anda 800 milyar dolar. Burada özellikle MHP'ye gönül veren, CHP'ye gönül veren kardeşlerimize sesleniyorum. Biz iktidarı MHP'den aldık. MHP 5 yıl durması gerekirken durmadı. Kaçıp gitti 3.5 yılda.

 

'BORÇLARI KİM ÖDEDİ?'
İhracatımız 36 milyar dolardı. Biz 10 senede 152 milyar dolara çıkardık. MHP borçlandı, IMF'ye 23.5 milyar dolar borç bıraktı. Peki ey MHP, sayın genel başkan bu borcu kim ödedi? Biz ödedik. Merkez Bankası'nın kasasında 27.5 milyar dolar vardı, şimdi 124 milyar dolar var. Yolsuzlukların olduğu iktidar bu borçları ödeyip, Merkez Bankası'nın rezervlerini bu duruma getirebilir mi. 11 senede 17 bin kilometre bölünmüş yol yaptık.

İşçi memur kardeşlerim sizi yıllarca sömürdüler. Zorunlu tasarruf adı altında para kesildi. 13.5 katrilyondu bu para. Bir devlet işçi ve memuruna borçlu olabilir mi? Biz bu borcu da ödedik. Konut edindirme yardımı altında da para kestiler. 3.5 katrilyonluk bu parayı da biz ödedik.

'NEDEN SUSUYORSUN'

Bunlara rağmen CHP ve MHP kirli işler peşinde koşuyor. Osmaniye'den MHP'nin Genel Başkanı'na çok basit bir soru soruyorum; Sayın Genel Başkan neden susuyorsun? Milletvekillerinin görüntülerini yayınlayan bu alçaklar karşısında neden susuyorsun? Milletvekili seçimlerinde senin mileltvekillerinin görüntülerini bunlar yayınladılar. Neden susuyorsun? Milletvekillerini, il başkanlarını dinleyen bu hainler karşısınde neden susuyorsun 450 MHP'li yol arkadaşını dinleyen bunlar karşısında neden sus pus oluyorsun?

Ey genel başkan Gezicilere sahip çıkmak sana mı kaldı? İstanbul'un fethinden rahatısız olanlara sahip çıkmak sana mı kaldı?

'SEBEP YOKKEN KAÇTI'

Merhum Said-i Nursi'nin ömrü zindanlarda geçti. Son nefesine kadar mücadele ediyor, son nefesine kadar dirayetten, vakardan, Hakk'a teslimiyetten taviz vermiyor. Sibirya'dan kaçıp vatanına geliyor ama vatanının hapishanelerinden kaçmayı dahi düşünmüyor. Şimdiyse onun izinden gittiğini iddia edenler, hiçbir sebep yokken vatanlarından kaçıyor, hiçbir sebep yokken Pensilvanya'yı bırakıp ülkeye dönmüyorlar.

'MHP LEKELENİR'

Bütün bu yapılanlar karşısında sessiz kalmamız mümkün değildir. CHP darbe ve kasetlerin partisidir. MHP dönüş yapmazsa alnına bu işbirliği nedeniyle büyük bir leke gelir.

Geçenlerde bunların televizyonlarının birinde Peygamberimizi Miraç'tan indiriyorlar, ondan sonra kamyonete bindiriyorlar. Aman Yarabbim, ne biçim iştir Bunlar itikadi noktada da bir sapıklığın içindeler."

 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.